Novinky

Zde najdete vždy čerstvé zprávy ke všemu, co se týká Skylinku.

PROGRAMOVÉ NOVINKY A ZMĚNY PARAMETRŮ

18.11.2020   |   Technická
Programová


Skylink představuje programové novinky, rozšiřuje počet programů v HD a mění parametry některých programů.


Všechny detailnější informace jsou k dispozici na stránce přeladění.

Satelitní a internetová televize Skylink neustále pracuje na tom, aby zlepšovala své televizní služby. Nyní svým zákazníkům opět obohacuje programovou nabídku o 5 nových programů a rozšiřuje i počet programů v nejvyšší kvalitě. Celkem 8 programů si zákazníci nově užijí v HD. V souvislosti s tím dochází ke změně vysílacích parametrů některých stávajících programů.

Tyto technické změny však nepředstavují pro většinu zákazníků Skylinku žádné komplikace. Jejich certifikovaný přijímač (Skylink READY) totiž vysílací parametry aktualizuje automaticky, a to díky funkci FastScan.

Pokud však má zákazník přijímač bez funkce FastScan, je potřeba naladit programy manuálně, a to nejpozději do 11. 1. 2021, kdy bude vysílání se starými parametry ukončeno.

Jak poznat, zda je satelitní přijímač vybaven funkcí FastScan?

V následující tabulce je uveden výčet všech programů, kterých se dané změny týkají, a to včetně nových parametrů pro naladění.

Programy

Satelit Astra

Kmitočet (MHz)

Polarizace

FEC

Symb. rychl.

Norma

Pilot

Extreme Sports Channel, Spektrum Home

23,5°E

11 953

Horizontální

2/3

29 900

DVB-S2/8PSK

Off

Cinemax HD, Filmbox Extra HD, Film Europe HD, Arena Sport 1 HD, Golf Channel, Viasat Explore, UP network CZ, Hobby TV, CBS Reality, Rebel, Relax, Retro Music, LALA TV, Jim Jam

23,5°E

12 012

Vertikální

2/3

29 900

DVB-S2/8PSK

Off

Film+ HD, HBO 2 HD, HBO 3 HD, Cinemax 2 HD, Filmbox Premium HD, Film Europe+ HD, Adventure TV, Filmbox Stars, Viasat Nature HD, Viasat History HD, Mňam TV, Minimax, Leo TV

23,5°E

12 109

Horizontální

2/3

29 900

DVB-S2/8PSK

Off

*nové programy *programy nově v HD


Při ladění postupujte podle návodu k obsluze vašeho satelitního přijímače nebo televizoru a použijte výše uvedené parametry. Nemáte-li návod k s obsluze, podívejte se na návody pro naladění nejběžnějších satelitních přijímačů, případně na orientační návod pro naladění. Pokud se vám naladění nezdařilo anebo si na něj netroufáte, kontaktujte prosím odborného technika.

 

© 2020 Canal+ Luxembourg S. à r.l. - Všechna práva vyhrazena
Skylink® je obchodní značka vlastněná Canal+ Luxembourg S. à r.l.
se sídlem Rue Albert Borschette 4, L-1246 Luxembourg
R.C.S. Luxembourg: B 87.905