Balíček Film Europe

Pro filmové specialisty

Jste, nebo chcete být filmový expert na evropskou i československou tvorbu? Balíček FILM EUROPE je ideální volba pro artově zaměřené diváky. Kupříkladu program Film Europe HD vysílá filmové skvosty z téměř padesáti zemí Evropy. Vyznavači kvality jistě ocení, že mnoho z nich bylo oceněných na mezinárodních i domácích filmových festivalech. Film Europe+ HD představí snímky z nejprestižnějších světových filmových festivalů, ale především zlatý fond československé kinematografie.

Film Europe
2 programy, z toho 2 v HD
Filmové 2
+ 62 programů balíčku Digital ZDARMA
152 Kč / měsíc
Objednat
Objednat balíček formou Dárkového poukazu

Přehled programů balíčku Film Europe

2 programy, z toho 2 v HD + 62 programů balíčku Digital ZDARMA

Live TV - program je dostupný na satelitu i v internetové televizi Skylink Live TV
Pouze Live TV - program je dostupný pouze v internetové televizi Skylink Live TV

Filmové  (2)

Programové tipy balíčku Film Europe

Konec starých časů

Konec starých časů

film

Komedie ČR/SR (1989). Film Jiřího Menzela podle stejnojmenného románu Vladislava Vančury je úsměvným vyprávěním, které nás přenese do doby prvních let samostatné republiky. Novými majiteli šlechtických sídel se tehdy stávali zbohatlíci, kteří sice měli peníze, neměli však noblesu starých zámeckých pánů. Jednoho dne se u poválečného regenta Stoklasy na zámku Kratochvíle objeví domnělý ruský kníže Alexej Megalrogov. Galantním chováním okouzlí celou společnost a do přízemní reality přinese romantiku starých časů, která však má své dny už sečtené... Humorný a melancholický žánrový obrázek je – podobně jako svého času Rozmarné léto – hereckým koncertem hlavních představitelů – Josefa Abrháma, Mariána Labudy, Rudolfa Hrušínského a Jaromíra Hanzlíka, umocněný Menzelovým režijním mistrovstvím a poetickou kamerou Jaromíra Šofra.

Film Europe+ HD | Dnes 20:15
Pokus o vraždu

Pokus o vraždu

film

Krimifilm ČR/SR (1973). Hlavní postavou příběhu je profesor Trojan, přednosta jedné pražské kliniky, který neprožívá zrovna nejšťastnější období. Jeho kočka byla otrávena kyanidem, nepohodl se svým synem Petrem, který se odstěhoval za svou ženou, nadějnou zpěvačkou Evou do Brna a otce vyhledává, jen když potřebuje peníze, a jako by to nestačilo, někdo po něm večer vystřelí. Trojan to zpočátku považuje za omyl či klukovinu a nesdílí obavy svého okolí. Jenže pak je objeven kyanid, který jeden z pacientů sebral asistentu Dvořáčkovi, který si ho vypůjčil na nepovolený pokus...

Film Europe+ HD | Pátek 20:10
Tajemství Ocelového města

Tajemství Ocelového města

film

Dobrodružný sci-fi film ČR (1979). "fantastický dobrodružný příběh na motivy románu Julese Verna. Před více než sto lety vzrušila svět zpráva o dědictví půl miliardy franků. Jeden z dědiců - doktor Francois Sarrasin - vybudoval město Fortuna pro blaho obyvatel. Druhý - profesor chemie Erik Janus - postavil velkou zbrojní továrnu ve městě, které nazval ""Ocelové"". Sarrasin, znepokojen tímto zbrojením, vysílá do Ocelového města vyjednávače. Současně se tam tajně vydává i Sarrasinův zeť, inženýr Marcel Zodiak. Po příchodu do města se Marcel stane svědkem havárie střely, po jejíž explozi zasažení lidé v několika okamžicích zmrznou. Poprvé se tak setkává s hrozným vynálezem válečného šílence Januse - s dělem, jehož střela ničí vše živé, avšak materiální statky zachovává nezměněny pro útočníka. Film, který v roce 1978 natočil Ludvík Ráža, byl věnován památce Julese Verna, který mnohé znal a předvídal".

Film Europe+ HD | Sobota 20:25
Morgiana

Morgiana

film

Horor ČR (1972). Romantický film o velké lásce a nenávisti natočil režisér Juraj Herz v roce 1972, rok po mimořádně úspěšném snímku Petrolejové lampy 1971. Jako předloha mu posloužila novela Jessie a Morgiana ruského spisovatele Alexandra Grina, mistra romanticko-exotických příběhů obdařených fantazií, napětím i poezií. V krásné přímořské krajině - exteriéry byly natáčeny na černomořském pobřeží v Bulharsku, v době konce století s atmosférou dekadence a secese, se odvíjí příběh dvou sester - jedné šťastné a půvabné a druhé ošklivé a zlé -, který je tak trochu pohádka, trochu horor, v každém případě však drama romantických charakterů a emocí, v němž nakonec po všech zvratech a zápletkách vítězí láska nad nenávistí a dobro nad zlem. Grinovu novelu zachoval Juraj Herz v podstatě celou v původní podobě, jen název Morgiana u něj není jménem jedné ze znesvářených sester, které zde překřtil na Kláru a Viktorii, ale jménem kočky, jediného živého tvora, kterého má zlá Viki Trenganová ráda a která se stává němou svědkyní dramatického příběhu, v němž se tolikrát rozhoduje o životě a smrti. Kočku v Grinově knize nenajdeme, ale ve filmu byla takto rozvinuta myšlenka, kterou poznamenal spisovatel na okraj své novely: „Náhoda číhá na náš rozum jako černá kočka před dveřmi, o kterou ve spěchu klopýtne noha, kráčející s takovou sebejistotou.“ Film Morgiana získal hlavní cenu - Zlatého Huga - na mezinárodním filmovém festivalu v Chicagu.

Film Europe+ HD | Neděle 20:10

Sledujte TV i na tabletu a mobilu

Automatickou součástí balíčku Film Europe je přístup do služby Skylink Live TV. Díky ní můžete sledovat TV živě nebo až 7 dní zpětně na 4 zařízeních! Už vám neuteče žádný oblíbený pořad! Stáhněte si aplikaci Skylink Live TV nebo použijte livetv.skylink.cz pro přístup z PC.

Vyzkoušet Skylink Live TV
 
Skylink Live TV

Aktuální parametry a frekvence ladění balíčku Film Europe

Programy Film Europe HD, Film Europe+ HD jsou vysílány ve formátu HD. Pro jejich příjem je potřeba mít HD přijímač. Pokud jej nevlastníte, máme pro vás výhodnou nabídku.

Získejte HD přijímač
 
Program Film Europe HD naladíte:
 • Satelit: Astra 23,5°E
 • Kmitočet: 12 012 MHz
 • Polarizace: V
 • FEC: 2/3
 • Symbol. rychlost: 29 900 kS/s
 • Norma: DVB-S2 / 8PSK
 • Pilot: Off
Program Film Europe+ HD naladíte:
 • Satelit: Astra 23,5°E
 • Kmitočet: 12 109 MHz
 • Polarizace: H
 • FEC: 2/3
 • Symbol. rychlost: 29 900 kS/s
 • Norma: DVB-S2 / 8PSK
 • Pilot: Off

Chcete přejít ke Skylinku za 1 Kč?

Dejte nám na sebe telefonní číslo a my vám zavoláme zpět.

© 2020 Canal+ Luxembourg S. à r.l. - Všechna práva vyhrazena
Skylink® je obchodní značka používaná pod licencí Canal+ Luxembourg S. à r.l.
se sídlem Rue Albert Borschette 2, L-1246 Luxembourg
R.C.S. Luxembourg: B 87.905