Film / seriál

Tygr a sníh

Tygr a sníh
Skylink Live TV

Sledujte na Televize Seznam na skylink Live TV Sledovat

Básník Attilio je bezmezně zamilován do kritičky Vittorie, ona však jeho vyznání přijímá jen s velkými rozpaky. Oddaný básník se ale nevzdává a když Vittoria upadne do kómatu po explozi v Bagdádu, vydá se Attilio svou lásku zachránit.

Attilio (Roberto Benigni) je ten typ hrdiny, který srší neutuchajícím optimismem a věří v osudová setkání. Vittoria (Nicoletta Braschi) není z Attiliova vytrvalého dobývání zrovna nadšená a na většinu jeho snažení reaguje spíše jen shovívavým úsměvem. Její věrný básník se přesto nevzdává a v okamžiku, kdy se doslechne, že je Vittoria ve smrtelném nebezpečí, nezastaví ho poušť ani minová pole. Ač se to tak z nastínění příběhu úplně nezdá, je tento italský romantický příběh protkaný i velkou dávkou humoru. Roberto Benigni, který pro film napsal scénář, režíroval jej a ztvárnil i hlavní roli, je vynikajícím komikem a film se nese v podobném duchu, jako jeho předešlý snímek Život je krásný. Je to příběh o lásce, která hory přenáší. Zároveň ale umí skvěle pobavit.

Tygr a sníh

Film / seriál
Hodnocení FDB 72 %
Foto Televize Seznam

Režie Roberto Benigni

Scénář Roberto Benigni

Obsazení Roberto Benigni, Jean Reno, Nicoletta Braschi, Steven Beckingham, Emilia Fox, Jonah Lotan, Chiara Pirri

Délka 109 min.

Rok 2005

Televize Seznam neděle 26. 1. Můj TV program Satelitní televize: Digital, Flexi 10, Kombi, Kombi+, Komplet, Mini, Multi a Smart Internetová televize: CANAL+ Sport, Kombi+, Mini, Multi a Smart

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC