Pro děti

Trochu jiná detektivní kancelář

Koho by nebavilo odhalovat nejrůznější tajemství nebo zločiny, občas pátrání proložit nějakou tou honičkou a nakonec vítězoslavně dopadnout padoucha. Přesně tohle miluje hrdinka zbrusu nového animovaného seriálu.

I když je Mirette teprve deset let, už toho zažila docela dost. K jejím největším vášním totiž patří detektivní vyšetřování a jak každý nadšený „pátrač“ ví, tohle není práce, při které byste seděli na jednom místě a nevytáhli paty z domu. Je to přesně naopak. Mirette se doslova vyžívá v pátrání po zločincích a rozkrývání nejrůznějších záhad. Sice je to holka, ale rozhodně se jen tak něčeho nezalekne. Klidně se pustí do divoké honičky v podstatě na jakémkoli stroji, jenž jí pomůže dohnat pachatele.

Je takový malý Sherlock Holmes, protože každá krádež, o níž zaslechne, ji nadchne. Už se těší, jak bude řešit další záhadný případ. Jako každý správný detektiv i Mirette potřebuje nějakého parťáka, tentokrát však žádného doktora Watsona nečekejte. K ruce jí je nejlepší kamarád, který si to po světě štráduje po čtyřech, má huňatý kožíšek a zbožňuje cokoli k jídlu. Tento docela líný kocour se jmenuje Jean-Pat, ale Mirette mu říká kočkistent.

Už určitě tušíte, je to takový Garfield s lupou neustále na cestách. Tato dvojka se skutečně nezastaví, případy řeší po celém světě: podívají se společně do Londýna a Paříže, dokonce se ocitnou i v New Yorku nebo Káhiře. Tento roztomilý francouzsko-španělský seriál je tím pravým pro malé školáky, kteří rádi řeší rébusy, ale taky se rádi smějí. Spojení malé, docela nebojácné holčičky a kocoura, kterému se nikdy nic nechce, je opravdu kouzelné. K tomu si přidejte pestré, ovšem nepřeplácané animace v tradičním malovaném stylu a vyjde vám povedený animák, který si děti určitě rychle oblíbí.

Mirette, detektiv na cestách

Pro děti
Foto Minimax
Minimax čtvrtek 13. 4. Můj TV program Součást balíčků: Flexi 10, Kombi, Komplet, Multi a Smart

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na