Jak naladit televizní programy na satelitním přijímači

První zprovoznění a naladění nového satelitního přijímače / dekódovacího modulu doporučujeme svěřit do rukou specializované prodejny satelitní techniky.

V satelitním vysílání často dochází k zařazení nových programů a občas se mění technické parametry vysílání.
Tímto problémem se nemusí zabývat majitelé satelitních přijímačů vybavených funkcí automatického ladění a uspořádání programů - FastScan (většina přijímačů Skylink READY) – naladění nových programů a všechny případné změny parametrů satelitního vysílání se na takovémto satelitním přijímači provedou vždy automaticky.
Pokud však satelitní přijímač funkci FastScan nemá, je nutné naladit programy manuálně. V tom případě doporučujeme postupovat podle návodu k obsluze a použít technické parametry pro naladění jednotlivých programů.

Pořídite-li si satelitní anténu se dvěma konvertory LNB, budete moci přijímat ze satelitu Astra 19,2°E stovky dalších nekódovaných programů a rozhlasových stanic. Pokud použijete funkci automatického ladění a uspořádání programů – FastScan, najdete tyto programy na pozicích 250 až 394.

Návody pro naladění programů v nejčastěji používaných satelitních přijímačích najdete zde. Využít můžete také orientační návod pro naladění satelitních programů.