Film / seriál

Jason Statham, jak ho máme rádi

Včelař – americký akční thriller
Skylink Live TV

Sledujte na CANAL+ Action na skylink Live TV Sledovat

Zprvu to vypadá, že si jeden z největších akčních hrdinů posledních let na důchod pořídil včely. Do chvíle, než se naštve a… rozpoutá peklo na zemi!

Není snadné natočit akční film, který by měl vedle strhující akce i něco navíc – dobré herecké výkony, myšlenku přesahující poněkud přímočarý žánr, nebo nedej bože prvky humoru. U Včelaře se to povedlo. Akce ve stylu Jamese Bonda je tu víc než dost, prošpikovaná je řadou černých vtípků a hrdina, který jde samozřejmě přes mrtvoly, má veskrze ušlechtilý motiv – vymýtit byznys jednoho šmejda, který okrádá naivní lidi o celoživotní úspory.

Sebevražda

Možná by se svým včelám Adam Clay věnoval dodnes, nebýt toho, že Eloise, příjemnou starší dámu, která mu na své samotě pronajala stodolu, okradlo jedno z chapadel organizace zaměřující se na vyluxování účtů důvěřivých lidí. A protože nešlo jen o účty její, ale také dětské charity, kterou spravovala, tíhu celé situace neunesla a spáchala sebevraždu. To se pro muže, který v minulosti vykonával profesi úplně jiného včelaře, stane rozbuškou jeho návratu na scénu.

Duch, který napravuje

V tu chvíli se totiž pro Adama Claye pravidla včelího společenství přenášejí do světa lidí. A on ví, že je potřeba chránit úl. „Je to osamělý muž, který toho moc nenamluví. Eloise pro něj byla jako matka, kterou nikdy nepoznal. Když se stane obětí podvodníků, rozhodne se jim postavit,“ říká o své postavě herec Jason Statham. A dodává: „Postupem času se dozvídáme, co znamená to „chránit úl“. Clay má neuvěřitelné schopnosti. A když se společnost nemůže bránit, je to on, včelař, který musí přijít, aby znovu nastolil rovnováhu. Je jedním z těch chlapů, kteří ve skutečnosti neexistují. Ale když je potřeba, přijdou a věci napraví,“ dodává Statham.

Točil Sebevražedný oddíl

Působivé akční scény Včelaře okořenil zajímavý výběr herců. Vedle Stathama si zde zahráli legendární Brit Jeremy Irons, který se před třemi lety blýskl i v Klanu Gucci coby Rodolfo, nebo hvězda Hunger Games Josh Hutcherson.

A dobře známé je i jméno amerického režiséra Davida Ayera, který napsal a natočil válečná Železná srdce s Bradem Pittem nebo akční fantasy Sebevražedný oddílWillem Smithem a Margot Robbie.

Včelař

Film / seriál
Hodnocení FDB 55 % Hodnocení redakce
Foto CANAL+ Action

Režie David Ayer

Obsazení Jason Statham, Josh Hutcherson, Minnie Driver, Jeremy Irons, Phylicia Rashad, Enzo Cilenti, Taylor James

Délka 105 min.

Rok 2024

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC