Novinky

Zde najdete vždy čerstvé zprávy ke všemu, co se týká Skylinku.

M7 uzavírá dohodu s TV OSEM o satelitní distribuci ASTRA 23,5° východně

31.10.2021   |   Programová

Lucemburk/Bratislava, 9. listopadu 2021 – Lucemburská skupina M7, vlastněná společností CANAL+ a jedním z předních evropských poskytovatelů placené televize, uzavřela víceletou smlouvu se slovenským lifestylovým kanálem TV OSEM o volné satelitní distribuci v HD rozlišení prostřednictvím platformy M7 na satelitu ASTRA 23,5° východně.
 

Od roku 2010 nabízí TV OSEM slovenským a českým divákům pořady zaměřené na zdraví, životní styl, hudbu, folklór a ezoterická témata. Většina vysílání je interaktivní – diváci se mohou účastnit samotného vysílání tím, že zavolají do studia. V zájmu hladkého přechodu od stávajícího poskytovatele satelitního vysílání zahájí TV OSEM vysílání prostřednictvím platformy M7 již od 1. prosince.  

V rámci dohody se společností M7 Group bude TV OSEM zařazena do EPG Skylinku, předního poskytovatele televizního vysílání na Slovensku a v České republice, který obsluhuje více než 1,5 milionu televizních domácností. M7 Platform Services poskytuje komplexní distribuční řešení, které umožňuje TV OSEM dodávat kanál také externím operátorům na Slovensku a v České republice.

„Jsme skutečně potěšeni, že si nás TV OSEM vybrala pro další satelitní distribuci prostřednictvím ASTRA 23,5° východně, a těšíme se na úspěšnou spolupráci. Navíc jsme velmi rádi, že můžeme našim předplatitelům služby Skylink na Slovensku a v České republice nabídnout možnost sledovat TV OSEM ve vynikající HD kvalitě obrazu prostřednictvím vyhrazené pozice EPG,“ říká Jaromír Glisník, člen představenstva M7 Group.

Peter Borovička, generální ředitel TV OSEM, dodává: „Hlavním důvodem pro uzavření partnerství se společností M7 je, že nám zajišťuje kvalitní satelitní distribuci TV OSEM pro co nejvyšší počet diváků na Slovensku a v České republice. Nejen pro domácnosti se satelitním příjmem Skylink TV, ale také pro externí operátory v našem regionu. Společnost M7 je pro tento účel velmi zkušeným a důvěryhodným partnerem, a proto se těšíme na dlouhodobou spolupráci.“

TV OSEM bude vysílat přes ASTRA 3B na 23,5 stupních východní délky, transpondér 3.221, 12,109 GHz; polarizace horizontální; symbolová rychlost: 29 900; FEC: 2/3; modulace: DVB-S2 / 8PSK.

   
M7 Group je značka společnosti Canal+ Luxembourg S. à r.l., která je součástí skupiny CANAL+ Group, jednoho z největších evropských provozovatelů satelitních a IP televizních platforem se sídlem v Lucembursku. Skupina M7 Group používá v různých zemích různé značky: Skylink a freeSAT v České republice a na Slovensku, Canal Digitaal v Nizozemsku, TV Vlaanderen a TeleSat v Belgii, HD Austria v Rakousku, Direct One v Maďarsku a Focus Sat v Rumunsku. Všechny značky nabízejí balíčky šité na míru klientům přizpůsobené místní kultuře a jazyku v těchto zemích. V současné době M7 Group poskytuje více než 3 milionům předplatitelů stovky satelitních a IP rozhlasových a televizních služeb v digitální a HD kvalitě. Od roku 2011 poskytuje skupina M7 Group širokopásmové a telefonní služby také svým zákazníkům v Nizozemsku a Belgii. M7 Platform Services poskytuje provozovatelům vysílání komplexní distribuční řešení pro příjem DTH, kabelové televize a IPTV www.m7group.eu.

© 2020 Canal+ Luxembourg S. à r.l. - Všechna práva vyhrazena
Skylink® je obchodní značka vlastněná Canal+ Luxembourg S. à r.l.
se sídlem Rue Albert Borschette 4, L-1246 Luxembourg
R.C.S. Luxembourg: B 87.905