Novinky

Zde najdete vždy čerstvé zprávy ke všemu, co se týká Skylinku.

Měsíc velkých koček na Skylinku – volné vysílání programu National Geographic Wild a soutěž o rodinné vstupné do liberecké zoo

21.02.2022   |   Programová

Měsíc velkých koček na Skylinku – volné vysílání programu National Geographic Wild a soutěž o rodinné vstupné do liberecké zoo.

Únor patří na Skylinku divokým šelmám. Všichni stávající i noví zákazníci mohou ještě týden v rámci volného vysílání stanice National Geographic Wild sledovat dechberoucí dokumenty o velkých kočkách. Diváci tak mají poslední šanci objevit majestátnost, odvahu a krásu šelem a prostřednictvím úchvatných záběrů se o víkendu od 18:00 na National Geographic Wild v premiérových dílech vydat po stopách velkých koček.

Skylink se při této příležitosti spojil se Zoologickou zahradou v Liberci a pro své zákazníky připravil tematickou soutěž o rodinné vstupenky do zoo Liberec. Ta se velmi aktivně zapojuje a podílí na ochranářských projektech včetně ochrany divokých šelem.
Soutěž bude probíhat na facebookovém profilu Skylinku zde od 21. do 27. února.

 
MĚSÍC VELKÝCH KOČEK na National Geographic Wild
Program National Geographic Wild nabízí celý únor jedinečné dokumenty s těmi nejdivočejšími zvířaty. MĚSÍC VELKÝCH KOČEK je dobrodružnou oslavou kočkovitých šelem žijících ve volné přírodě. Ohromující záběry z nejodlehlejších oblastí celého světa doplněné odbornými komentáři průvodců zachycují velkolepé příběhy, ale i nebezpečí, které těmto krásným zvířatům hrozí. Gepard, tygr ussurijský, tygr indočínský nebo karakal mají totiž jedno společné: jsou ve velkém ohrožení. Seznamte se blíže s velkými kočkami zde.
 

Proč právě spolupráce se Zoo Liberec?
Zoo Liberec se zapsala do povědomí lidí chovem bílých tygrů a dalších velkých koček. Posláním moderních zoologických zahrad není jen pobavení návštěvníků, ale také ochrana biodiverzity, a to formou záložních populací ohrožených druhů zvířat v lidské péči (ochrana ex situ), návratů divokých druhů zpět do volné přírody (repatriace a reintrodukce), ochrany druhů ve volné přírodě a míst jejich přirozeného výskytu (ochrana in situ), vzdělávání veřejnosti a šíření osvěty, zapojování se do rozvojových projektů, výzkumu a sdílení zkušeností s dalšími odborníky.

„Ochrana biodiverzity a návrat některých ohrožených druhů zpět do volné přírody naplňují poslání každé moderní zoologické zahrady. Zoo Liberec se dlouhodobě aktivně podílí na ochranářských projektech na různých místech naší planety a každým rokem dokonce udělujeme cenu v podobě designové skleněné sošky listnatého stromu za výjimečné aktivity a počiny přispívající k ochraně přírody,“ říká MVDr. David Nejdlo, ředitel Zoo Liberec.

 

© 2020 Canal+ Luxembourg S. à r.l. - Všechna práva vyhrazena
Skylink® je obchodní značka vlastněná Canal+ Luxembourg S. à r.l.
se sídlem Rue Albert Borschette 4, L-1246 Luxembourg
R.C.S. Luxembourg: B 87.905