Film / seriál

Dáma ve zlatém

Dáma ve zlatém – životopisné drama
Skylink Live TV

Sledujte na AMC na skylink Live TV Sledovat

Film inspirovaný skutečným příběhem Marie Altmannové, která se rozhodla získat zpět vše, co bylo její rodině nacisty uloupeno.

Režisér Simon Curtis (Panství Downton: Nová éra, Umění tančit v dešti) natočil v roce 2015 sugestivní film o ženě, která se rozhodla domoci majetku, jenž byl její rodině zabaven nacisty za druhé světové války.

Takřka po sedmdesáti letech od neblahých událostí, kvůli kterým musela opustit Vídeň, neváhala vstoupit do sporu s rakouským státem, který tento majetek odmítal vydat. Film se odehrává ve dvou rovinách – retrospektivní část ukazuje osud celé rodiny Marie Altmannové, současnost pak představuje právní bitva, která se odehrává převážně v soudní síni. 

Dědičku majetku nevyčíslitelné hodnoty, včetně slavného portrétu Adele Bloch-Bauerové I. od Gustava Klimta, ztvárnila skvělá Helen Mirren (Hlavní podezřelý, Gosford Park, Stín zabijáka). Roli jejího právního zástupce Randyho Schönberga ztvárnil Ryan Reynolds (Deadpool 1, 2, Hazardní hráči). Smutným faktem zůstává, že i tolik let po válce nebylo dosud právoplatným majitelům vráceno přes sto tisíc uměleckých děl.  

ZDE BUDE UMÍSTĚNA GALERIE

Dáma ve zlatém

Film / seriál
Hodnocení FDB 77,5 % Hodnocení redakce
Foto AMC, Profimedia.cz

Režie Simon Curtis

Obsazení Helen Mirren, Ryan Reynolds, Daniel Brühl, Katie Holmes, Tatiana Maslany, Max Irons, Charles Dance

Délka 109 min.

Rok 2015

AMC středa 10. 8. Můj TV program Satelitní televize: Flexi 10, Kombi, Kombi+, Komplet a Multi Internetová televize: Kombi+ a Multi

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC