Dokument

Evoluční skok

Evoluční skok
Skylink Live TV

Sledujte na Viasat Nature HD na skylink Live TV Sledovat

O evoluci se někdy mluví jako o uzavřeném procesu, jímž jsme si prošli, abychom mohli být dnes takoví, jací jsme.

Jenže evoluce se netýká jen člověka a rozhodně ještě není u konce. Naše planeta se stále mění (a můžeme za to především my lidé) a ubývá přirozených prostředí, v nichž si mohla zvířata nerušeně a spokojeně žít. Rozrůstají se města a lidé začínají být prostě všude. Proto se musí původní obyvatelé lesů i pralesů učit nové věci, měnit své rituály a přizpůsobovat se, aby přežili. Dokumentární seriál Evoluční skok vás ve čtyřech dílech zavede na čtyři kontinenty a ukáže, jak moc lidé ovlivňují přírodu a jak vypadá evoluce v praxi (ne jen na obrázcích v encyklopediích). Zavítáte do afrického Senegalu, do Saúdské Arábie, do Ruska a do Kanady. V každém z těchto států žijí zvířata, která v posledních desetiletích radikálně změnila své chování. Například o šimpanzích se stále častěji mluví jako o zrcadle nás samých. Může za to těsné soužití s člověkem? Nejde však jen o to, že se zvířata obecně méně straní lidí. Stále častěji pozorujeme změny jejich sociálního chování, způsobu obživy a hlavně přístupu k mláďatům.

Co všechno je jinak u šimpanzů, paviánů, vlků i divokých psů, uvidíte v unikátním dokumentárním cyklu plném evolučních skoků.

Evoluční skok

Dokument
Foto Viasat Nature
Viasat Nature HD neděle 24. 6. Můj TV program Satelitní televize: Flexi 10, Kombi, Kombi+, Komplet, Multi a Smart Internetová televize: Kombi+, Multi a Smart

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC