Novinky

Zde najdete vždy čerstvé zprávy ke všemu, co se týká Skylinku.

M7 Group ve spolupráci s Prague Digital TV připravuje spuštění placené televize na terestrické platformě

28.08.2020   |   Technická


M7 Group (člen skupiny CANAL+), provozovatel česko-slovenské satelitní a internetové televize Skylink, ve spolupráci se společností Prague Digital TV s.r.o. připravuje spuštění kódované placené služby na terestrické platformě pro Prahu a okolí.


Dne 3. 9. 2020 přechází regionální síť 4. na kanále 46 z formátu DVB-T na DVB-T2. Přechod se týká diváků, kteří přijímají televizní stanici Praha TV a rozhlasové stanice Český Impuls a Rádio Dechovka. Přechod na nový formát bude pro diváky znamenat přeladění televizorů nebo set top boxů.

Současně budou zahájeny technické testy nové placené televizní nabídky. Testy budou probíhat několik týdnů. Komerční start nové služby pod značkou Skylink Anténa+ se připravuje na říjen letošního roku, současně se zveřejněním obchodních parametrů.


Jaromír Glisník, člen představenstva M7 Group, k tomu říká: „Terestrický příjem je v České republice stále velmi populární. Přechod z DVB-T/MPEG-2 na DVB-T2/HEVC díky podstatnému rozšíření kapacity terestrického vysílání otevřel cestu ke spuštění atraktivních placených programů. M7 Group nechce stát stranou. Na projekt v celostátním měřítku je třeba se připravit a získat potřebné zkušenosti. Naším prvním krokem bude spuštění placené služby v Praze a okolí.“

Společnost Prague Digital TV s.r.o. provozuje regionální DVB-T vysílání od r. 2012. Vysíláním na kanále 46 ze třech lokalit v Praze, navázala na předchozího operátora a může se pochlubit již 20 letou historií vysílání v Praze a okolí. Díky využívání moderní technologie patří k nejlépe zavedeným a spolehlivým regionálním sítím v Praze a středních Čechách.

Technické pokrytí 4. regionální sítě Prague Digital TV:


Technické pokrytí 4. regionální sítě Prague Digital TV.png

PR M7 Group  a Prague Digital TV s.r.o.       

© 2020 Canal+ Luxembourg S. à r.l. - Všechna práva vyhrazena
Skylink® je obchodní značka vlastněná Canal+ Luxembourg S. à r.l.
se sídlem Rue Albert Borschette 4, L-1246 Luxembourg
R.C.S. Luxembourg: B 87.905