Chef: Druhou šanci dostaneš jen jednou

  • Filmy a seriály
  • Autor Jaroslav Ostrčilík
  • Foto FilmBox

Jon Favreau je šéfkuchař, který ztratil svoji práci ve špičkové restauraci, zato ale objevil díru na gastronomickém trhu. Dokáže ji zaplnit a ještě zachránit rozpadající se rodinu?

 merický herec, režisér, scénárista, producent a komik Jon Favreau natočil klasickou vztahovou komedii kříženou s road movie o sbližování otce a syna skrze vášeň pro vaření. Zhostil se i hlavní postavy padlého šéfkuchaře, který si otevře pojízdné občerstvení. A sekundují mu hvězdy první velikosti jako Scarlett Johansson, Dustin Hoffman a Robert Downey Jr.
 
Nečekejte ovšem bezduchý blockbuster, Chef je spíše nezávislý film. Ale pokud jste v Hollywoodu oblíbeni jako Jon Favreau, tak máte šanci, že vaši kamarádi, kteří jinak berou deset i více milionů dolarů za film, s vámi točí skoro zadarmo. 
 
Na výsledku je v každém záběru vidět, že Chef nebyl natočen, aby vydělal peníze, ale jen z radosti z řemesla, ať už je jím filmařina či vaření. Jon Favreau jako poradce a později producenta najal majitele celé flotily pojízdných restaurací s fúzí korejské a mexické kuchyně Roye Choie. Ten nejenže vymýšlel menu, která se ve filmu připravují, ale Favreau i chvíli pracoval v jeho firmě, aby si řemeslo osahal. Choi se prosadil mimo jiné díky používání sociálních sítí, což je cesta, kterou se vydá také hlavní hrdina filmu. Chefa v každém případě nedoporučujeme sledovat na lačno, nebo po dokoukání filmu na posezení vyjíte celou ledničku. Rozhodně jde o jeden z nejlepších filmů z prostředí gastronomie.

Chef (FDB: 66.7 %)

Út 12. 05. 2015
Uvidíte na FilmBox Premium součást balíčků Komplet a Mixbox

Režie Jon Favreau

Herci Jon Favreau, Sofía Vergara, Emjay Anthony, John Leguizamo, Scarlett Johansson, Dustin Hoffman, Oliver Platt

Délka 115 min.

magazin-265x238px-HDprijimac-CZ.gif Stáhněte si magazín TV <br /> do svých tabletů, mobilů a nově i do PC a Maců.Google playApp StorePC a Mac