Sport

Vysílat o Premier League? Jako když zavřete dítě na noc v cukrárně!

Premier League – reportáže a přímé přenosy zápasů
Skylink Live TV

Sledujte na CANAL+ Sport na skylink Live TV Sledovat

Řekli byste si, že jedna jediná fotbalová soutěž nemůže naplnit televizní sportovní stanici. Ale chyba lávky. CANAL+ Sport si s Premier League bohatě vystačí a jak jste už měli možnost zjistit z jejího vysílání, programové schéma není zdaleka plné repríz odehraných zápasů. Stále se je na co dívat!

Otázka nezní, co vysílat, nýbrž co nevysílat. Redakční tým CANAL+ Sport řeší každý týden, ba každý den právě tento příjemný problém. Premier League totiž držitele licence zahrnuje více než štědrým tokem rozhovorů, reportáží a nejrůznějších magazínů. V letošním roce pak za Lamanšským průlivem kladou taky veliký důraz na sociální sítě, což naši editoři velmi kvitují. Pro všechny členy týmu, kteří hoří láskou k Premier League, je to pocit, jako když dítě zavřou přes noc v cukrárně. 

Fotbal se vyvíjí a zrychluje a ještě o něco rychlejším tempem postupují trendy, jak o fotbale vysílat. Premier League, nejspíš nejlepší a zcela nepochybně nejdražší fotbalová liga na světě, udává v tomto směru se společnostmi, které si pořídily vysílací práva, trend. Snaží se reflektovat i to, že dnešní teenageři nejsou často ochotní nebo schopní vydržet sedět dvakrát 45 minut na jednom místě a sledovat souvisle celý zápas. Mnohem víc než klasický přenos, je oslovuje emotivní 20vteřinové video, které natočil redaktor sociálních sítí přímo v kotli Liverpoolu těsně poté, co Reds vstřelili branku. I takové záběry má CANAL+ Sport ve svém pestrém repertoáru. 

Jak vyplývá ze smlouvy s Premier League, přímé přenosy zápasů musejí být odkomentované v mateřském jazyce daného regionu, jehož se kontrakt týká, tedy v češtině a ve slovenštině. To se ale netýká pestrých a zábavných magazínů, které anglická soutěž produkuje jako pecny chleba. Chceme vyjít vstříc těm z vás, kteří milují ostrovní fotbalovou angličtinu, a některé pořady vám nabízíme v původním znění. Týká se to třeba nejlepších gólů historie slavných anglických klubů, nebo třeba páteční večerní premiéry pořadu PL Preview. Ten je novinářskou hantýrkou „předpovídačkou“ víkendového kola Premier League a nabízí pár hodin staré informace od manažerů jednotlivých týmů.  

Tým CANAL+ Sport pro vás ale nechce o atraktivní soutěži vysílat na dálku. Chceme být i v centru dění, na stadionech Premier League u postranní čáry nebo před slavnými arénami. Už jste ve vysílání mohli vidět vstupy slovensky hovořícího polského kolegy Jakuba Krupy. Na zpravodajské výjezdy do Anglie se ale chystají taky naši komentátoři a experti. V diářích mají červeně vyznačené 6. kolo nového ročníku hrané o prvním zářijovém víkendu. 3. 9. odpoledne uvidí Goodison Park liverpoolské derby mezi domácím Evertonem a svěřenci Jürgena Kloppa. O den později pak do nepříliš vzdáleného Manchesteru dorazí nejen reportér a expert CANAL+ Sport Karel Häring, ale na tamní Old Trafford taky londýnský Arsenal.  

Premier League

Sport
Foto Getty Images
CANAL+ Sport sobota 3. 9. Můj TV program Satelitní televize: CANAL+, Kombi+ a Komplet Internetová televize: CANAL+, Kombi+ a Kombi+ HBO

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC