Dokument

Úžasná zemská přitažlivost

Úžasná zemská přitažlivost

Popularizačních vědeckých dokumentů je dnes celá řada. Ovšem série minidokumentů se sympaťákem Jimem je přesně tou vyváženou směsí faktů, experimentů i zábavy.

Profesor fyziky Jim Al-Khalili vás postupně provede tajemným světem fyzikální vědy. „Každý den vědci přicházejí s geniálními řešeními a překvapujícími objevy, které budou definovat naši budoucnost. Ale co nás definuje už teď?“ ptá se v jedné ze svých knih Jim. Především je to gravitace. Nemůžeme ji vidět, ale přesto každý den sledujeme a zakoušíme, jak působí na všechno kolem nás, i na ty nejmenší částečky. Je to základní kámen přírody a celého vesmíru. 

Dokumentární série v sobě spojuje populárně-vzdělávací formát s odborným. Jim je totiž nejen skvělý fyzik, ale také učitel a vypravěč. V jeho podání budete mít pocit, že je fyzika vlastně hračka, a kdyby vás na základní škole učil on, kdo ví, čím byste se dnes nakonec živili… Zprostředkovaně navštívíte také superfyzikální pracoviště – americkou laboratoř LIGO, kde byly objeveny gravitační vlny. Jim a gravitace vás jednoduše přitáhnou k obrazovkám a černé díry v hlavě už nikdy víc mít nebudete.  

Úžasná zemská přitažlivost

Dokument
Foto Spektrum HD
Spektrum HD pondělí 30. 7. Můj TV program Součást balíčků: Flexi 10, Kombi, Komplet a Multi

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na