Dokument

Představení stanice: Spektrum HD

Představení stanice: Spektrum HD

Stanice Spektrum nabízí kvalitní dokumenty, které potěší nejen milovníky zvířat, ale také fanoušky historie, nadšence do technologií či cestovatele.

V pořadu Svět kolibříků se můžete seznámit se zástupci samostatné čeledi kolibříkovitých, z nichž kalypta nejmenší je vůbec nejmenším ptákem na světě. Kolibříci se vyskytují pouze na americkém kontinentě a díky svému nápadnému zbarvení jsou někdy přezdíváni létající drahokamy. I přes jejich malé rozměry jim srdce buší rychleji než kterémukoliv obratlovci, jsou nejrychlejšími obyvateli ptačí říše a jako jediní dokáží létat pozpátku. V současné době je známo okolo 330 druhů.

Milovníci historie se mohou společně s týmem vědců a inženýrů potopit k vraku Titaniku. Rozluštěná záhada Titaniku se pokusí odpovědět na dosud otevřené otázky vážící se k potopení ve své době největšího osobního parníku světa, jenž šel ke dnu v Atlantickém oceánu v roce 1912. K výzkumné skupině se přidají i světoví odborníci na práce pod vodou a díky metodě kreslení map se jim podaří načrtnout dosud neznámé části potopeného vraku. Záhadologové se ve druhé řadě seriálu Lovci mýtů vydají na cestu po stopách předmětů, které existují v legendách a ještě nebyly objeveny. Ztracené španělské zlato, relikvie Johanky z Arku či svitky od Mrtvého moře – u těchto předmětů se věří, že jejich nálezci získají neomezenou moc či bohatství. Je však na těchto povídačkách něco pravdy, nebo jde pouze o mýty?

Představení stanice: Spektrum HD

Dokument
Foto Spektrum HD
Spektrum HD úterý 17. 10. Můj TV program Součást balíčků: Flexi 10, Kombi, Komplet a Multi

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na