Dokument

Po stopách ztracených předků

Po stopách ztracených předků

Člověk je pán tvorstva, nejinteligentnější bytost na této planetě, vrchol evoluce – všechno tohle si o sobě rádi myslíme. Ale je to pravda?

O tom, že toho dokážeme víc vymyslet a stvořit než třeba akvarijní rybička, asi není pochyb. Jenže kromě nespočtu zvířecích druhů, z nichž některé nám svou inteligencí a schopnostmi výrazně šlapou na paty, jsme v průběhu několika tisíciletí žili vedle dalších zástupců lidské rasy. Původně existovaly asi čtyři poddruhy a občas se setkávaly. Vlivem různých okolností však postupně vyhynuly a zůstali zde jen zástupci homo sapiens sapiens, tedy my, dnešní lidé. Co se s našimi prapra… předky a příbuznými stalo? Jaké tyto vyhynulé kmeny byly? A jak vzájemně vycházely, nebo naopak nevycházely?

Na vše se snaží odpovědět dokument, který v mnohém upřesňuje a doplňuje nejrůznější teorie, i tu evoluční. Existují totiž důkazy, že jednotlivé kmeny nežily odděleně a jejich setkávání nemuselo být nahodilé a zcela výjimečné. Dokonce takových kmenů mohlo být mnohem více, než se dnes domníváme. Existovala už před tisíciletími jakási první „unie“ kmenů, které se odlišovaly zvyky, způsoby života i fyziognomií? Zajímavý dokument se vám bude snažit odpovědět na všechny otázky.

Po stopách ztracených předků

Dokument
Foto Spektrum
Spektrum HD pondělí 31. 12. Můj TV program Satelitní televize: Flexi 10, Kombi, Komplet a Multi Internetová televize: Kombi a Multi

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC