Dokument

Měsíc velkých koček

Měsíc velkých koček
Skylink Live TV

Sledujte na National Geographic Wild na skylink Live TV Sledovat

V našich končinách mrzne, až praští, proto vás v únoru rozehřejeme dokumenty (nejen) z rozpálených končin Země, kterým kralují majestátní šelmy.

Je tu opět Měsíc velkých koček a s ním také série nových dokumentů. Tentokrát se zaměříme na opravdové krále divočiny – lvy, levharty, pumy a tygry. K jedinečným pořadům patří unikátní pozorování manželů Joubertových, kteří se stali svědky obnovy lví populace, jež byla kvůli lovu a pytlačení téměř vyhubena. Z trochu jiné perspektivy nahlédneme do života levhartů. Kočkovité šelmy jsou teritoriální zvířata, a proto když zemře samice Karula, která vládla svému jihoafrickému území deset let, strhne se boj o území a moc téměř jako z populárních seriálů, kdy bratr nešetří bratra. Ale nepůjde jen o africký kontinent, zavítáme také do království tygrů v Indii, kde budeme opět sledovat život jedné tygří samice. Ta se musí starat o několik mláďat a naučit je vše pro přežití, aby se tygřata jednou mohla stát další generací králů džungle. Měsíc velkých koček pak uzavře týden s pumami, tentokrát na americkém kontinentu, kde je sleduje ochránce přírody a vynikající stopař Boone Smith. V Patagonii žijí pumy zabijáci, a tak se Boone rozhodne vypátrat, kde se jejich krvežíznivé chování vzalo.

Měsíc velkých koček

Dokument
Foto National Geographic Wild
National Geographic Wild neděle 3. 2. Můj TV program Satelitní televize: Flexi 10, Kombi, Kombi+, Komplet a Multi Internetová televize: Kombi+ a Multi

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC