Dokument

24 hodin 
na planetě Zemi

24 hodin 
na planetě Zemi

Planeta Země je jedním slovem úžasná. Žije na ní v symbióze tolik rostlinných a živočišných druhů, že je snad ani nelze spočítat.

A to vše se děje pod taktovkou jediného dirigenta – Slunce. Zářící koule, kterou jsme si zvykli vídat na obloze každý den (přeje-li nám počasí), kterou uctívali dávné civilizace coby boha, kterou studují vědci po celém světě, která se nevinně usmívá z dětských obrázků a hlavně, která řídí životy všeho a všech na naší planetě. Co se tedy děje, když na nás Slunce dohlíží, a co nastane, když z oblohy zmizí a přijde noc? V dokumentu 24 hodin na planetě Zemi se mnohé z toho dozvíte. Zdá se vám 24 hodin příliš málo, abychom alespoň poodhalili základní přírodní děje a koloběhy? Pro naši planetu a mnohé živé organismy je čtyřiadvacet hodin poměrně dlouhá doba. Během ní se miliony z nich narodí nebo také zaniknou.

Za 24 hodin můžete přeletět z kontinentu na kontinent a ocitnout se ve zcela jiném světě. Za 24 hodin je možné si vybudovat místo k životu, kde někteří živočichové odchovají svá mláďata. Za 24 hodin se nesčetněkrát může změnit počasí… A tak bychom mohli pokračovat klidně dalších 24 hodin ve vyčerpávajícím výčtu, co vše se může odehrát. Země je totiž neuvěřitelné místo, kde se každou vteřinu něco děje. A právě proto vznikl unikátní cyklus, který tyto děje zachycuje. Čekají na vás úchvatné záběry fauny i flóry, nejrůznější zajímavosti i zcela nové pohledy na zdánlivě obyčejné děje. 24 hodin na planetě Zemi je pořad, který vás přesvědčí, že žijeme na nejkrásnějším, nejpodivnějším i nejdrsnějším místě ve vesmíru zároveň.

24 hodin 
na planetě Zemi

Dokument
Foto Spektrum
Spektrum HD pondělí 28. 10. Můj TV program Součást balíčků: Flexi 10, Kombi, Komplet a Multi

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC