Pro děti

Minnie: Ušatá rebelka

Minnie

Když se řekne Disney, napadne nás jako první myšák Mickey. Jeho lepší polovička Minnie vedle něj trochu zapadá, přitom má také zajímavý příběh.

Minnie Mouse v roce 1928 vymysleli Walt Disney a jeho blízký spolupracovník Ub Iwerks. Její celé jméno je mimochodem Minerva Mouse, byť se téměř nepoužívá. Zatímco Mickey je spíše obyčejným chlapíkem, v případě Minnie byli oba tvůrci odvážnější. Myš s mašlí se obléká i chová jako takzvaná flapper girl, tedy moderní dívka dvacátých a třicátých let.
 
Nešlo tehdy jen o nějakou módu, ale o skutečnou rebélii. Ještě na začátku minulého století byla žena považována za stěží svéprávné stvoření, kterým se muž na veřejnosti zdobí a doma se nechá obsluhovat. První světová válka však otřásla všemi dosavadními jistotami. Ženy v jejím průběhu organizovaly život v zázemí a obstarávaly válečnou výrobu. Staly se nezávislé a sebevědomé, stříhaly si vlasy na krátko, oblékaly se pohodlně a tančily při divoké hudbě z Ameriky.
 
I původní Minnie tančila snad s každým krokem, což je úctyhodný výkon vzhledem k tomu, že tradičně nosí o několik čísel větší lodičky. Ve čtyřicátých letech však byly obě myši přepracovány, Minnie dostala viditelně konzervativnější vystupování a na hlavu červenou mašli.
 

Má to s nimi těžké

Minnie se poprvé objevila ve scénce, kdy ji Mickey pozve na let svým novým aeroplánem. Mladá dáma s radostí přijme, vilný myšák ji však uprostřed letu začne nutit do líbání. Situace se vyhrotí natolik, že je Minnie nakonec donucena z letadla vyskočit padákem.
 
Ani první setkání legendárního páru, které bylo ukázáno až ve druhé společné scéně, neproběhlo úplně idylicky: Minnie pracuje za barem ve špeluňce uprostřed argentinské pampy. Zatancuje tango pro gaucha jménem Mickey a banditu kocoura Petea, který se ji pokusí unést.
 
Minnie se pochopitelně nikdy nedá a dětem ukazuje sebevědomý a veselý přístup k životu. Propůjčila však také svoje jméno krátkým filmům pro náctileté dívky, které v průběhu vysílání Disney channel představují nejnovější trendy módy pro mladé.

Minnie

Pro děti
Foto Disney Channel
Disney Channel neděle 10. 8. Můj TV program Součást balíčků: Flexi 10, Kombi, Komplet a Multi

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na