Newsroom III.: Každý příběh potřebuje poslední slovo

  • Filmy a seriály
  • Autor Iva Přivřelová
  • Foto HBO

Parta televizních novinářů, která umí mluvit rychlostí deset bonmotů za sekundu, je zpátky. Naposledy, ale v plném počtu a v plné síle.

Útok na bostonský maraton i Wiki Leaks. Všechny podstatné (z amerického pohledu) události poslední doby můžeme zažit znovu, očima pracovníků velké televizní stanice v New Yorku, kteří připravují News Night. Publicistický pořad moderovaný Willem McAvoyem, velmi chytrým, arogantním a temperamentním veteránem americké žurnalistiky. Na konci minulé sezony sice své produkční Mackenzie po devatenácti dílech neustálého hádání konečně odpustil a požádal ji o ruku. Což ale neznamená, že by přestal na své okolí křičet. Will McAvoy se stal milovanou postavou seriálových fanoušků, jako osoba reprezentující zdravý rozum a zdravou morálku v byznysu, kde ani jedno nemusí mít takovou váhu jako rychlost a peníze. Newsroom se od začátku odvážil tepat do současné americké politiky a mediální scény, ačkoliv jeho televizní stanice je fiktivní. A to větami, které napsal Aaron Sorkin, specialista na duchaplné dialogy, které v sobě v kulometné rychlosti spojí popkulturu, vtip, kritiku a dají se rovnou tisknout na plakát jako citáty. Sorkin je muž, který napsal scénáře k filmům Social Network, Moneyball nebo Soukromá válka pana Wilsona, všechno tragikomedie o tvrdohlavých outsiderech, kteří se nechtěli vzdát a šli hlavou proti zdi. Will McAvoy je další z nich. Aaron Sorkin, hlavní tvůrce Newsroomu, také už stvořil další úspěšný seriál, který nabídl fiktivní, ale poučený pohled do zákulisí, tentokrát politiky v Bílém domě. Západní křídlo vyhrálo 26 cen Emmy a tři Zlaté glóby. Newsroom to za dvě sezony dotáhl „jen“ k jedné Emmy (pro Jeffa Danielse v roli Willa) a čtyřem Emmy nominacím a dvěma nominacím na Zlatý globus, s výjimkou Viceprezident(ky) je ale málokterý dnešní seriál tak současný a tak ukecaný. Jeho třetí a poslední řada bude mít šest dílů.

Newsroom III. (FDB: 77.1 %)

Po 15. 12. 2014
Uvidíte na HBO HD součást balíčků Komplet a HBO MaxPack

Režie Greg Mottola, Alan Poul

Herci Olivia Munn, Adina Porter, Chris Chalk, Margaret Judson, Trieu Tran, Thomas Matthews, John F. Carpenter

Délka 60 min.

magazin-265x238px-HDprijimac-CZ.gif Stáhněte si magazín TV <br /> do svých tabletů, mobilů a nově i do PC a Maců.Google playApp StorePC a Mac