Pro děti

Představení stanice CS mini

Televizní stanice o dětech a pro děti, to je CS mini. Vedle léty prověřených i nových pohádek nabízí také netradiční vzdělávací pořady a chytrou zábavu.

Stanice CS mini je určena především dětem ve věku od tří do dvanácti let, ale rádi ji sledují i dospělí, zvláště starší generace. Vysílá denně od šesti hodin ráno do poledních dvanácti hodin na frekvenci CS film.

Čtyřhodinový ranní blok nazvaný Dětský svět zahrnuje široké spektrum zábavných i vzdělávacích pořadů – vezme děti na návštěvy parků a atrakcí, počínaje Disneylandem a konče vesnickou poutí, předvede hrající si zvířátka ve volné přírodě i v zoo, představí, jakými aktivitami se zabavují dětí v mateřské školce Mini svět. Moderátorka Míša naučí své diváky písničkám a tanečkům, Štístko a Poupěnka zas budou mít vždy připravené nové vystoupení. Děti se seznámí také s loutkami a marionetami, které jsou pro českou dětskou filmografii naprosto ikonické.

V rámci edukativní části vysílání si děti mohou zacvičit, naučí se kreslit a vystřihovat nejrůznější postavičky a mnoho dalšího. Velmi oblíbený je i cyklus výuky angličtiny pro nejmenší diváky Baby English. Pomocí velmi jednoduchých anglicko-českých dialogů mezi anglickou moderátorkou Jane a českým moderátorem Kubou se malé děti naučí spoustu slovíček, osvojí si intonaci i slovosled anglických vět a přitom se i dobře pobaví.

TV CS mini zahájila své vysílání v roce 2008 a provozuje ji Československá filmová společnost patřící do skupiny JOJ Group.

Představení stanice CS mini

Pro děti
Foto CS mini

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na