Pro děti

Krakonoš a lyžníci

Krakonoš a lyžníci – český rodinný film
Skylink Live TV

Sledujte na Skylink 7 na skylink Live TV Sledovat

Na obrazovky se vrací jeden z nejpůvabnějších českých filmů pro děti, jehož natáčení však poznamenala obrovská lidská tragédie.

Poetický a zároveň dobrodružný příběh z dob rakousko-uherského mocnářství se odehrává na svazích krkonošských hor. Vypráví o životě chudých sklářů, dvou zvídavých bratrech a nepolapitelném pašerákovi, který v hlubokém sněhu uniká rakouským financům díky nevídanému vynálezu létajících dřev čili lyží.

Natáčení snímku provázela řada komplikací, jež vyústily v nečekanou tragédii. Václav Lohniský, proslavený rolí Hujera v komedii Marečku, podejte mi pero!, hrál ve filmu jednoho z financů. Při stoupání do zasněženého kopce jej postihl těžký infarkt. Skonal v náručí Zdeňka Trošky, který tehdy dělal režisérce Věře Plívové-Šimkové asistenta. Smrt rozdělila filmový štáb a hrozilo, že film nebude nikdy dokončen. Naštěstí se tak nestalo.

Krakonoš a lyžníci

Pro děti
Hodnocení FDB 80,5 % Hodnocení redakce
Foto Skylink 7

Režie Věra Plívová-Šimková

Scénář Jana Knitlová

Obsazení Milan Padalík, Jan Kreidl, Viktor Král, Vanda Krňanská, Ondřej Havelka, Karel Heřmánek, Karel Augusta

Délka 73 min.

Rok 1980

Skylink 7 čtvrtek 23. 12. Můj TV program Satelitní televize: Digital, Flexi 10, Kombi, Kombi+, Komplet, Mini, Multi a Smart Internetová televize: CANAL+ Sport, Kombi+, Mini, Multi a Smart

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC