Film / seriál

Temná věž

Temná věž

Film, který byl inspirován knižní sérií Stephena Kinga Temná věž, vás zavede do světa, kde Roland Deschain, poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Mužem v černém, jemuž chce zabránit ve zničení Temné věže.

Ta je právě tím jediným, co drží pohromadě celý vesmír. Na Rolandovi (Idris Elba) tak spočívá břemeno nejtěžší – nejenže musí ochránit všechny světy v tomto vesmíru, ale zároveň je jediný, kdo je boje s Walterem O’Dimem, známým též jako Muž v černém (Matthew McConaughey) schopen. Snímek se sice knih, na kterých autor pracoval celých třicet let, drží, ale otiskl se do něj i rukopis scenáristy a režiséra. Proto pokud patříte mezi skalní fandy tištěné verze, dopředu si radši řekněte, že nebudete lpět na drobnostech. Sám autor předlohy považuje všech sedm knih ze série Temná věž za jedno ze svých největších děl a jejich úspěšnosti odpovídá jak tento snímek z loňského roku, tak to, že po jejich dokončení vyšla ještě celá řada prequel komiksů.

Temná věž

Film / seriál
Hodnocení FDB 66,9 %
Foto HBO

Režie Nikolaj Arcel

Obsazení Katheryn Winnick, Matthew McConaughey, Idris Elba, Abbey Lee, Jackie Earle Haley, Nicholas Hamilton, Claudia Kim

Délka 91 min.

Rok 2017

HBO sobota 19. 5. Můj TV program Satelitní televize: HBO MaxPack, HBO Standard a Komplet

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC