True Blood: Pravá krev

Co všechno se může stát, když připustíme, že upíři skutečně existují, ba co víc, jejich jediným smyslem života není vysávat lidi. Seriál, pod kterým je scénáristicky podepsán Alan Ball není jen vtipnou, eroticky okořeněnou hororovou hrou, ale také svéráznou karikaturou amerického strachu z terorismu a neotřelým pohledem do světa nejrůznějších subkultur.

Do Bon Temps v Louisianě (které může zkušenějšímu divákovi občas trochu vyvolávat vzpomínky na Lynchovo Městečko Twin Peaks) přijíždí skutečný upír Bill Compton (Stephen Moyer). Je mu 173 let, je ale přesto pohledný a zalíbí se mu barmanka Sookie Stackhousová (Anna Paquinová). Ta sice patří do světa lidí, zároveň ale díky svým telepatickým schopnostem dokáže slyšet to, co si lidé jen myslí. 

V té době už je dávno vynalezena a distribuována umělá krev (od ní je odvozen i anglický název True Blood), a lidé se učí žít s vědomím, že se mezi nimi nachází komunita upírů. I když se vedou neustálé diskuze o tom, nakolik je soužití lidí a upírů možné, i když se vedou spory a televizní debaty o právech jedněch i druhých, zdá se, že společná existence je možná.

To se ovšem změní ve chvíli, kdy v Bon Temps začne docházet k podivným úmrtím. Je pochopitelné, že zraky nejčastěji směřují právě k upírům.

Seriál je jedinečnou kombinací humoru, erotiky, akce, napětí, a to vše je podepřeno výjimečnými hereckými výkony. Při sledování cesty Sookie za novým poznáním, ale též za nalezením svého místa ve světě, se setkáváme třeba s Ericem Northmanem, kdysi silným vikinským upírem, který dnes dělá šerifa. S touto de facto dvojrolí se bravurně vypořádal Alexander Skarsgård. Sookie má kromě starostí o sebe ještě jeden úvazek. Musí být neustále ve střehu, aby ochránila svého bratra, Jasona, který je nejen nevyléčitelný dobyvatel ženských srdcí, ale je také zbrklý a není pro něj problém namočit se nejméně očekávatelných problémů. Roli floutka jako by scénáristé napsali na tělo Ryanu Kwantenovi. 

Sookie má vedle sebe Tara Thornton (výtečně ji hraje Rutina Wesley), kamarádku, který napíná všechny své síly, aby mohla stát po boku své přítelkyně. A tak se před námi otevírá trochu mysteriózní, trochu absurdní a také trochu karikovaný svět podivné symbiózy mezi lidmi a upíry, které dokáže být zdrojem jak napětí, tak také grotesky a humoru. 

Obsazení

Režie

Michael Lehmann, Scott Winant, Daniel Minahan, John Dahl, Alan Ball, ad.

Scénář

Alan Ball, Kate Barnow.

Kamera

Matthew Jensen, Romeo Tirone.

Hudba

Nathan Barr 

Hrají

Anna Paquin, Stephen Moyer, Sam Trammell, Ryan Kwanten, Rutina Wesley, Chris Bauer, Nelsan Ellis, Carrie Preston, Alexander Skarsgård, Todd Lowe, Deborah Ann Woll, Kristin Bauer van Straten, Jim Parrack, Joe Manganiello, Lauren Bowles, William Sanderson, Michael McMillian, Kevin Alejandro, Janina Gavankar, Adina Porter, Marshall Allman, Lucy Griffiths, Jessica Tuck, Denis O'Hare, John Billingsley, Anna Camp, Michelle Forbes, Michael Raymond-James, Mehcad Brooks, Lindsay Pulsipher, Kelly Overton, Brit Morgan, Mariana Klaveno, Tanya Wright, Fiona Shaw, Dale Dickey, Valentina Cervi, Scott Foley, Robert Patrick, Carolyn Hennesy, Lois Smith, Arliss Howard, Robert Kazinsky, Jurnee Smollett, Allan Hyde, Adam Leadbeater, Ashley Jones, Courtney Ford, Peter Mensah, Evan Rachel Wood, Tess Parker, Fiona Dourif, Aisha Hinds, James Frain, Grant Bowler, Wes Brown, Theo Alexander, Daniel Buran, Karolina Wydra, Lindsey Haun, Louis Herthum, Cooper Huckabee, Lizzy Caplan, Luke Grimes, Lara Pulver, Gregory Sporleder, Don Swayze, Christopher Heyerdahl, Melissa Rauch, Tina Majorino, Damion Poitier, Camilla Luddington, Christopher Meloni, Lynn Collins, Rutger Hauer, Alfre Woodard, Valerie Cruz, Natasha Alam, Pruitt Taylor Vince, Chris Coy, Kristina Anapau, John Fleck, Aaron Perilo, Brandon Molale, Stephen Root, Raoul Trujillo, Željko Ivanek, Alexandra Breckenridge, Christina Moore, ad.

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC