Rivalové

Životopisné drama ze sportovního prostředí potěší každého fanouška rychlé jízdy a závodů Formule1. Díky atraktivnímu závodnímu prostředí přináší Rivalové (angl. Rush) i akční scény plné napětí a působivých efektů.

Film přišel do kin na podzim roku 2013 a okamžitě si našel své fanoušky. Režisér Ron Howard je navíc zárukou, že půjde o kvalitní podívanou, neboť se specializuje na životopisné snímky od astronautů, přes sportovce, po matematiky (Noviny, Apollo 13, Čistá duše). Nezklamal ani tentokrát.

Film se odehrává v sedmdesátých letech, kdy závody Formule1 ovládali dva vynikající piloti, Niki Lauda (Daniel Brühl) a James Hunt (Chris Hemsworth). Zatímco Niki je precizním profesionálem, který si promýšlí každý krok, pilotem, jenž se snaží vidět vždy dál, tak James je naprosto neřízenou střelou, horkou hlavou, který mění svá rozhodnutí ve vteřině. Svým způsobem oba závodníky pojí zvláštní přátelství, přesto že jsou největšími rivaly, ale hlavně neutuchající touha po vítězství. Vítězem může být totiž vždy jen a pouze jeden. Jejich soupeření je tak žene k neuvěřitelným výkonům, překonávají jeden druhého, dosavadní rekordy a hazardují s vlastními životy v touze být lepší než ten druhý. Ale nebylo by to životopisné drama, kdyby Howard nenakoukl i pod pokličku osobního života. Hlavní hrdiny je tak možné sledovat i doma v ložnicích, vidět jejich prohry a výhry ve vztazích, v rodině, proniknout do zákulisí Formule1, do technického, ovšem i finančního zákulisí závodníků a závodů jako takových. 

Rivalové jsou jednoduše strhujícím filmem ve všech rovinách. Jde o neuvěřitelnou podívanou plnou rychlých aut, krásných dívek a vteřin, které však mohou změnit všechno, které mohou znamenat i smrt. Herecké výkony hlavních představitelů jsou skvělé. Fanoušci, jež si pamatují legendární závody s Nikiho hrůznou nehodou z Nürburgringu, po které jako zázrakem vstal téměř z mrtvých a v rekordním čase se vrátil na trať, pějí na film jen chválu. Tento snímek vám dovolí se aspoň na chvíli stát pilotem Formule1.

Obsazení

Režie

Ron Howard

Scénář

Peter Morgan

Kamera

Anthony Dod Mantle

Hudba

Hans Zimmer

Hrají

Daniel Brühl, Chris Hemsworth, Alexandra Maria Lara, Olivia Wilde, Natalie Dormer, Christian McKay, Pierfrancesco Favino, Jamie Sives, Lee Asquith-Coe, Egija Zviedre, Julian Seager, Joséphine de La Baume, Robert Cambrinus, Stephen Mangan, Lisa McAllister, Demetri Goritsas, Hannah Britland, Niki Lauda (a.z.), James Norton, Michael Vardian, Jochen Kolenda, Rosalie Wolff, Folker Banik.

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC