Jak jsem poznal vaši matku

Situační humorně laděný seriál sitcomového typu plný nejen vtipné slovní komiky, ale i romantického napětí a vášně umístěný do New Yorku počátku 21. století.

Délka jednotlivých epizod se drží kolem příjemných dvaadvaceti minut, jednotlivé díly působí uzavřeně, jsou postaveny na vynikajících dialozích a zapamatovatelných hláškách, takže se není co divit, že svojí popularitou dokázal překonat i slavné Přátele, ostatně za „Přátele 21. stol.“ bývá mnohými označován. Počet sérií se v současnosti zastavil na čísle devět.

Zápletka je stejně působivá, jako jednoduchá: v nedaleké budoucnosti, zhruba kolem roku 2030, hlas hlavního hrdiny Teda, namluvený Bobem Sagetem, se na úvod jednotlivých epizod před svými dětmi rozvzpomínává na život před tím, než potkal jejich matku. Umožňuje mu to nejen volně přeskakovat v čase, ale s rozhledem zkušeného muže svérázně a ironicky komentovat své počínání v době, kdy mu bylo třicet, a psal se rok 2005. Pomalu se tak rozvíjí příběh: v jednom bytě spolu bydlí Ted (Josh Radnor) a dvojice jeho kamarádů, Marshall (Jason Segel) a Lilly (Alyson Hannigan). V jistou chvíli je přestane bavit sledovat smutného Teda, jak ztroskotává na dalších a dalších krátkých známostech a rozhodnou se, že jej „ožení“, najdou mu ženu pro život. Celou akci komplikuje Barney (Neil Patrick Harris), chlapík se sebedůvěrou Napoleona, přesvědčený o tom, že je encyklopedií úspěšných praktik na získávání přízně žen. Ted nejprve projektuje své touhy po společném životě do Robin (Cobie Smulders). Ukáže se ale, že to v žádném případě není jeho životní láska... A tak se nedá dělat nic jiného, než otřít slzy a začít hledat znova... 

Seriál byl oceněn pěknou salvou cen: za roky 2007 a 2008 Emmy za nejlepší seriál, představitel Barneyho (Neil Patrick Harris) za rok 2009 získal nominaci na Zlatý Glóbus v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli v seriálu. Jednotlivé série čas od času okoření i obsazení hvězd z jiných uměleckých oblastí – a tak v sitcomu zahráli zpěvák Enrique Iglesias, nebo star hudebního nebe Britney Spears, či Mandy Moore. Je pak samozřejmé, že jejich songy obohatily už tak zářnou atmosféru seriálu...    

Obsazení

Režie 

Pamela Fryman, Rob Greenberg, Neil Patrick Harris.

Scénář

Carter Bays, Maria Ferrari, Craig Thomas, Kristin Newman, David Hemingson, Phil Lord, Chris Miller.

Hudba

John Swihart 

Hrají

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Cobie Smulders, Jayma Mays, Eva Amurri Martino, Morena Baccarin, Amy Acker, Mandy Moore, Valerie Azlynn, Danica McKellar, Elizabeth Bogush, Preston Bailey, Heidi Klum, Hayes MacArthur, Michael Trucco, Bob Saget, Tom Lenk, David Burtka, James Tupper, Erin Cardillo, Britney Spears, Sarah Chalke, Eric Allan Kramer, Neil Jackson, Nikki Griffin, Sharon Madden, Maggie Wheeler, John Cho.

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC