Griffinovi

Kdo by čekal, že po legendárním seriálu Simpsonovi je možné ještě natočit animovaný seriál s velmi podobnou tématikou a vlastně i podobně rozloženými party hlavních postav? A přece, tvůrcům Griffinových se něco takového povedlo.

Otec rodiny spíše ze střední třídy je Peter Griffin (namluvený s opravdu neodolatelným humorem Sethem MacFarlanem, který ostatně v seriálu exceluje ještě v mnoha dalších rolích a polohách). Pokud se někomu zdá, že Homer Simpson je v posledních řadách už vyšinutý příliš a že by scénáristé měli brzdit, ať se podívá na Petera. De facto magor a idiot od samého začátku, neschopen prakticky ničeho, a přece svým způsobem k pomilování. Život a vůbec samu existenci rodiny tak řídí matka, Lois (Alex Borstein). Ta kromě chodu rodiny stihne ještě dávat lekce hry na klavír. Tento ve všem nesourodý pár (Peter je irský katolík, Lois je protestantka, Peter je hlupák, Lois poměrně inteligentní žena) má tři děti. Dceru Meg (Lacey Chabert, Mila Kunis), jejíž jedinou charakterovou vlastností je snad to, že o ni nikdo nejeví zájem. Synem svého otce, i s vrozenou blbostí, je Chris (Seth Green). A tak se rozbuškou většiny z těch nejtvrdších vtipů stává roční batole Stewie (Seth MacFarlane), který opět trochu připomene nejmladšího potomka Simpsonových, ale jakoby v opačném gardu. Stewie má obrovitánskou hlavu, která vypadá, jako když natáhnete citrón. Ale na roční děcko má nebývale vyzrálé plány: nejde mu o nic menšího, než o ovládnutí světa a o zabití vlastní matky. Nikdo z přítomných se nijak nepodivuje nad tím, že roční prcek mluví, a to dost ostře, ba naopak si z něj utahují, nebo jej prostě neberou vážně. Jediný, kdo se Stewiem rozmlouvá vážně, je rodinný miláček, pes, co umí hovořit, Brian (Seth MacFarlane). Je to další zřídlo komiky, ten pes! Má svoje fáro, pije jako doga, a to nejraději Martini, a všichni s ním jednají jako s váženým člověkem. A on místo toho čas od času nechce nic jiného, než být psem a tak se ze započaté rozmluvy klidně rozběhne za hozeným míčkem.

Zkrátka: jestli vám Simpsonovi připadají jako konvencemi nabušená nuda, a South Park je zase moc velký underground, jsou Griffinovi právě tím ideálním seriálem, který vás spolehlivě odvede od smutných dní do veselejšího světa vtipu a srandy.     

Obsazení

Režie

Pete Michels, Roy Allen Smith, Michael Dante DiMartino, Bert Ring, Glen Hill, Zac Moncrief.

Scénář

Seth MacFarlane, Alec Sulkin, Wellesley Wild, Brian Scully, Allison Adler.

Hudba

Ron Jones, Walter Murphy.

Hrají

Seth MacFarlane, Alex Borstein, Seth Green, Mila Kunis, Adam West, Phil LaMarr, Jessica Biel, Gary Cole, Jennifer Tilly, Fred Tatasciore, Ralph Garman, Lacey Chabert, Joey Slotnick, Carlos Alazraqui, Don LaFontaine, Tamera Mowry-Housley, Charles Durning, Adam Carolla, Fairuza Balk, Jay Mohr, Haley Joel Osment, Will Sasso, Jane Lynch, Frank Welker, ad.

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC