Constantine

Tento film v sobě spojuje všechny prvky, které vás přibijí do sedadel, nebo křesel. V jeho příběhu je ukrytá základní otázka o povaze dobra a zla, o vztahu mezi Bohem a Satanem, tajemnost dodává filmu mysteriózní zápletka s kopím osudu, koncem kopí, kterým byl proboden Kristus.

Navíc se ocitáme ve světě, kde temné i světlé síly stojící mimo člověka se rozhodly sehrát spolu boj, který má rozhodnout o jiném osudu lidí. To všecko je doprovozeno skvělými vizuálními efekty, které nejsou vůbec samoúčelné, ale vhodně dokreslují ať už atmosféru pekla, nebo podoby démonů v našem světě.

O co tedy vlastně jde? Constantine (Keanu Reeves jakoby si v této roli vzpomněl na Nea z Matrixu, tak charismatický tu podal výkon) se v mládí, i proto, že se mu zjevovaly přízraky démonů v lidských tělech, pokusil o sebevraždu, ovšem Bůh s ním měl jiné úmysly, nechal jej žít a udělal z něj nejlepšího vymítače ďábla. Při jednom z vymítání si ale Constantine uvědomuje, že pekelník, kterého vyhnal, nechce zpět do temnoty pekla a rozhodl se zůstat ve světě lidí, což porušuje platné zákony rovnováhy mezi dobrem a zlem. 

Tak se rozjíždí zdánlivě komplikovaný, ovšem strhující, vizuálními efekty s obrazy skutečného pekla i akčními bitvami prosycený film, do kterého zásadním způsobem promluví i policistka Angela Dodsonová (s šarmem i odhodláním ji hraje Rachel Weiszová). Ta zase nevěří faktu, že její dvojče spáchalo sebevraždu. Constantine a Angela nakonec přijdou na to, že na svět se chystá vstoupit sám syn Lucifera, který už nechce trpět otcovu slabotu a nadvládu Boha. A jakmile jeho služebník, společně s vyšinutým archandělem Gabrielem (Tilda Swinton), objeví Kopí osudu, na němž ulpěla krev jediného syna Boha, Krista, zdá se, že doba utrpení člověka a nadvláda Pekla právě přichází, jenže Constantine se rozhodně nemíní vzdát tak snadno...  V závěrečných scénách se mu podaří přivolat takové mocnosti, že se na chvíli zastavuje i samotný čas. A scény s mrtvým časem jsou podobně působivé, jako kdysi kulky v Matrixu, mezi kterými se neohrožený Neo pohyboval.

Obsazení

Režie

Francis Lawrence 

Předloha 

Jamie Delano (kniha), Garth Ennis (kniha).

Scénář  

Kevin Brodbin, Frank A. Cappello.

Kamera

Philippe Rousselot 

Hudba

Brian Tyler, Klaus Badelt.

Hrají 

Keanu Reeves, Rachel Weisz, Shia LaBeouf, Djimon Hounsou, Max Baker, Pruitt Taylor Vince, Gavin Rossdale, Tilda Swinton, Michelle Monaghan, Peter Stormare, Suzanne Whang, Laz Alonso, Valerie Azlynn, April Grace, Kevin Alejandro, Nicholas Downs, Eileen Dietz, Billy Million, José Zúñiga, Jesse Ramirez, Larry Cedar, Chad Stahelski, Victor Boneva.

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC