Film / seriál

Hudební komedie Trhák

Trhák – česká hudební komedie
Skylink Live TV

Sledujte na Skylink 7 na skylink Live TV Sledovat

Hudební komedie, kterou Zdeněk Svěrák s Ladislavem Smoljakem napěchovali tolika nápady, že by vystačily na několik samostatných filmů.

Člověk se až diví, jak mohl Trhák v roce 1980 vůbec projít sítem tehdejších socialistických cenzorů. Scénář k filmu si u dvojice Smoljak–Svěrák vyžádal režisér Zdeněk Podskalský. Příběh o natáčení zprvu realistického příběhu z prostředí socialistické vesnice, který se pod tlakem okolností zvrtne v kýčovitou muzikálovou frašku, si nepokrytě utahuje ze všeho, co bylo v té době svaté.

Ušetřeny nezůstaly pokleslá televizní zábava, tehdejší estrádní hvězdy a své schytali i funkcionáři všeho druhu. Písničky i hlášky z tohoto filmu se staly legendárními. Kdo tedy ještě neví, jak moc může natáčení filmu zkomplikovat nepřítomnost berušek, které musí odletět do Ostravy, aby tam dělaly labutě, má nyní jedinečnou příležitost doplnit si vzdělání a potkat se s desítkami známých tváří jako Josef Abrhám, Ladislav Smoljak, Juraj Kukura, Hana Zagorová či Petr Čepek.

Trhák

Film / seriál
Hodnocení FDB 71,6 % Hodnocení redakce
Foto Skylink 7

Režie Zdeněk Podskalský

Obsazení Hana Zagorová, Josef Abrhám, Juraj Kukura, Waldemar Matuška, Laďka Kozderková, Ladislav Smoljak, Zdeněk Svěrák

Délka 94 min.

Rok 1980

Skylink 7 sobota 30. 4. Můj TV program Satelitní televize: Digital, Flexi 10, Kombi, Kombi+, Komplet, Mini, Multi a Smart Internetová televize: CANAL+ Sport, Kombi+, Mini, Multi a Smart

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC