Ztraceni

Ztraceni (angl. Lost) je seriál americké televize ABC, který se vysílal v letech 2004 až 2010. Čeští diváci jej mohli sledovat od roku 2006 na Tv Nova, později zakoupila vysílací práva Tv Prima a seriál se přesunul sem. Jedná se o jeden z nejdražších seriálů v historii, neboť první řada začínala se čtrnácti plně mluvícími postavami, což je dosti vysoký počet.

Na druhou stranu tak měli scénáristé větší prostor různě měnit a upravovat děj. Seriál se natáčel na Havaji a díky množství herců, velikosti štábu a dalším rekvizitám se cena pilotního dílu vyšplhala na neuvěřitelných deset miliónů dolarů.

Tento dobrodružný seriál se odehrává na fiktivním ostrově někde uprostřed oceánu na míle vzdáleném od civilizace. Letadlo, jímž ztraceni cestovali, ztratilo signál už několik hodin před pádem, navíc změnilo svůj kurz, takže možnost záchrany je téměř nulová. Z přeživších pasažérů se tak musí stát něco jako nová komunita, chtějí-li přežít, musí prostě spolupracovat. Vše jim však komplikuje i sám ostrov, na němž jsou živočichové, o kterých nikdo nic neví, zcela endemické druhy. Aby toho nebylo málo, každý ze ztracených má svá vlastní tajemství a démony, kteří s ním skončili na tomto nehostinném a podivném místě. Jak se s novou situací všichni vyrovnají, jak se dokážou sžít, spolupracovat, kdo přežije a kdo je odsouzen zemřít? Jedinou možností, jak vše zjistit, je vydat se na tajemný ostrov společně se Ztracenými.

Seriál opakovaně získával různé ceny, Emmy, Zlatý glóbus, což svědčí o jeho kvalitách i velkolepé výpravě. Komplikovaný děj je prokládán totiž ještě flashbacky, tedy obrazy z minulosti jednotlivých postav. Všechny epizody však doslova přetékají napětím, ale nechybí ani humor a odlehčené scény. Ztraceni jsou prostě seriál, který vás doslova přiková k obrazovce.

Obsazení

Režie

Stephen Williams, J.J. Abrams, Jack Bender, Kevin Hooks, Greg Yaitanes, Marita Grabiak, Bobby Roth, Paul A. Edwards, Fred Toye, Tucker Gates, Karen Gaviola, Matt Earl Beesley, Eric Laneuville, Stephen Semel, Daniel Attias, Deran Sarafian, David Grossman,Michael Zinberg, Rod Holcomb, Mario Van Peebles, Alan Taylor.

Scénář

J.J. Abrams, Damon Lindelof, Adam Horowitz, Edward Kitsis, Drew Goddard, Paul Zbyszewski, Jeff Pinkner, Craig Wright, Steven Maeda, Carlton Cuse, Brent Fletcher, Monica Breen.

Kamera

Larry Fong, Michael Bonvillain.

Hudba

Michael Giacchino

Hrají

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Terry O'Quinn, Josh Holloway, Naveen Andrews, Dominic Monaghan, Jorge Garcia, Yun-jin Kim, Daniel Dae Kim, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Emilie de Ravin, Maggie Grace, L. Scott Caldwell, Michelle Rodriguez, Ken Leung, Madison, Michael Emerson, Henry Ian Cusick, Jeremy Davies, Ian Somerhalder, Harold Perrineau, Malcolm David Kelley, Cynthia Watros, M.C. Gainey, Tania Raymonde, Christian Bowman, John Terry, Dustin Watchman, Elizabeth Mitchell, Rodrigo Santoro, Kiele Sanchez, Michael Bowen, Kimberley Joseph, Clancy Brown, William Mapother, Mira Furlan, Julie Bowen, Jeff Fahey, François Chau,Lance Reddick, Brian Goodman, Kevin Durand, Bill Duke, Robert Patrick, Saul Rubinek, Daniel Roebuck, Rachel Ticotin, Nathan Fillion, Tamara Taylor, Kim Dickens, Zack Ward, April Grace,Beth Broderick, Rebecca Mader, Željko Ivanek, Fionnula Flanagan, Greg Grunberg, Cheech Marin, Andrew Divoff, Kevin Dunn, Billy Dee Williams, Nestor Carbonell, Andrew Connolly, Marsha Thomason, Doug Hutchison, Sonya Walger, Evan Handler, Billy Mayo, DJ Qualls, Katey Sagal, James Lesure, Bruce Davison, Samantha Mathis, Alan Dale, Adetokumboh M'Cormack,Thekla Reuten, Shawn Doyle, Graham McTavish, Fisher Stevens, Andrea Roth, Gabrielle Fitzpatrick, Stephen Semel, Zoë Bell, Grant Bowler, Lanny Joon, Simon Rhee, Anson Mount, Bai Ling, Marguerite Moreau, Madeline Carroll, Theo Rossi, Susse Budde, Michelle Forbes,Marlene Forte, Alexis Rhee, Michael Cudlitz, Monica Barladeanu, Shaun Toub, Ronald Guttman, Swoosie Kurtz, Brett Cullen, Reiko Aylesworth, Zuleikha Robinson, Mackenzie Astin,Matthew Alan, Emerson Brooks, Sean Whalen, Robin Weigert, Keir O'Donnell, Alice Evans, Saïd Taghmaoui, Devon Gearhart, Carrie Preston, John Hawkes, Hirojuki Sanada, Mark Pellegrino,Eyal Podell, Vanessa Branch, Sam Anderson, Bodhi Elfman, Dean Norris, Titus Welliver,Hakeem Kae-Kazim, John Walcutt, Patrick J. Adams, Michael DeLuise, Carter Jenkins, Joseph Sikora, Yetide Badaki, William Atherton, Blake Bashoff, William Blanchette, Josh Randall,Melissa Farman, Patrick Fischler, Eric Lange, Maya Henssens, Fredric Lehne, David H. Lawrence, Allison Janney, Alexandra Krosney, Sheila Kelley, Charles Mesure, Kevin Tighe,David S. Lee, Kate Connor, Neil Hopkins.

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC