Zpátky do školy

Tento komediální seriál z produkce stanice NBC se zatím dočkal pěti řad a oficiálně byl stažen z vysílání v roce 2014. Jeho fanoušci však byli věrní seriálové hlášce: „Šest sérií a film“, a tak se jim podařilo vymoct pokračování. V letošním roce koupila seriál společnost Yahoo!, a další série tak bude streamována na internetu. Zpátky do školy (angl. Community) se ke svým fanouškům jistě vrátí.

Oč zde běží? Víte, co se stane, když se zjistí, že váš právnický diplom je neplatný, falešný? Pokud nechcete skončit jako nicka, musíte si doplnit vzdělání, respektive vrátit se na univerzitu. Přesně to se stane i Jeffu Wingerovi (Joel McHale), který si ve snaze ušetřit a co nejrychleji se vrátit zpět do praxe vybere podružnou univerzitu Greendale. Zde se stane jakýmsi vedoucím studijní skupiny a tím je jeho osud zpečetěn. Pravidelně se musí potkávat s lidmi, o kterých nic neví, po kterých mu nic není, ale kteří se nakonec stanou neodmyslitelnou součástí jeho života. Jeff je tedy neustále vystavován životnímu školení od Pierce Hawthorne (Chevy Chase), magnáta v byznysu s navlhčenými utěrkami, který byl už sedmkrát ženatý. Filmovou průpravu mu zprostředkovává zase student filmu Abed Nadir (Danny Pudi) a o zkušenosti z mateřství se velmi ráda dělí svobodná matka Shirley Bennett (Yvette Nicole Brown). Co by to však bylo za školu, kdyby zde nebyla nějaká sportovní hvězda, a tak do Jeffovy studijní skupiny patří i bývalý quarterbacke ze střední Troy Barnes (Donald Glover). Nakonec nesmí chybět ani šprtka Annie Edison (Alison Brie), která však byla závislá na drogách. 

Celý seriál je postaven na střetávání zcela protichůdných lidí rozdílných charakterů i názorů, kteří však dokážou doslova rozehrát herecký koncert rychlých a vtipných dialogů. Skvělé je, že se tvůrcům daří držet stále stejnou laťku, ba co víc, s každým dílem ji spíš zvyšují, takže je nač se vždy těšit. Na své si tedy přijdou znalci současného kulturního dění, ale seriál baví i ty méně ostřílené, protože Zpátky do školy je opravdu prvotřídním komediálním seriálem, který pobaví a rozesměje každého.

Obsazení

Režie

Joe Russo, Anthony Russo, Adam Davidson, Justin Lin, Seth Gordon, Jay Chandrasekhar, Victor Nelli Jr., Fred Goss, Jeff Melman, Tristram Shapeero, Rob Schrab.

Scénář

Dan Harmon, Emily Cutler, Karey Dornetto, Gene Hong.

Kamera

James Hawkinson, Michael A. Price, Gary Hatfield.

Hudba

Ludwig Göransson

Hrají

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan, Dan Eckman, Sandeep Parikh, Jared Kusnitz, Paget Brewster, Richard Erdman, Blake Clark, Jill Latiano, Jack Black, Eric Christian Olsen, Hilary Duff, Michael Kenneth Williams, Stephen Tobolowsky, Josh Holloway, Amber Lancaster, Betty White, Rob Corddry, Brit Marling, Michael McCafferty, Lauren Stamile, Jillian Rose Reed, Taran Killam, Kirk Fox, John Goodman, Katharine McPhee, Patton Oswalt, Holly Beavon, Michael Ironside, Ryan Lee, Julianna Guill, Holland Roden, Marcus Folmar, Crystal the Monkey, Marcus Choi, Jeff Garlin, Luis Guzmán, Iqbal Theba, Matt Walsh, Nick Kroll, Tony Hale, Jason Rogel, David Born, Alix Elizabeth Gitter, Brad Slaughter, Matt Lucas, Malcolm McDowell, Irene Choi, James Brolin, Mel Rodriguez, Luke Youngblood, Kimberley Datnow, John Oliver, Brie Larson, Matt Jones, Jonathan Banks, Robert Patrick, Josh Diamond, Walton Goggins, Barak Hardley, Jennie Garth, Nathan Fillion, Danielle Kaplowitz, Brooke Lynn Howard, Mitchell Hurwitz, Gloria Sandoval, Katie Leclerc, Dan Harmon, Adam DeVine, Randall Park, Larry Cedar, Natalina Maggio, Maite Schwartz, Steven W. Bailey, Brian Huskey, Lee Weaver, Aaron Takahashi, Dan Bakkedahl, Max Charles, Marcy McCusker, Paulie Redding, Bruno Amato, Brendan Hunt, Matt Riedy, Mary McDonald-Lewis, Carol Kiernan, Zack Pearlman, Jennifer Flack, Cyrina Fiallo, Rob Schrab, Will Harris, Lisa Rinna, Natasha Leggero, Essam Ferris, Malcolm-Jamal Warner, Matt Berry, David Ury, Myko Olivier, Emily Chang, Jacob Bertrand, Tyrel Jackson Williams, Rene Gube, James Earl, Wendy McColm, David Schroeder, Duncan Joiner. 

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC