Ženatý se závazky

Pokud jste kdysi měli skvělé plány, ale život si s vámi pohrál a dnes dřepíte v práci, která vám právě nevynáší, nezoufejte, jsou lidé, kteří měli ještě o hodně méně štěstí. O jednom z nich vypráví i legenda mezi rodinnými sitcomy, Ženatý se závazky.

Al Bunda (nenapodobitelně se s postavou sžil Ed O'Neill) byl kdysi nadějný hráč amerického fotbalu, ovšem skončil jako prodavač bot. Je přesvědčený, že na světě není nikdo, kdo by měl v životě víc smůly. Ani na vteřinu jej nenapadne, že by za své trápení tak trochu mohl sám. Aby toho nebylo málo, vzal si Peggy Bundovou (svým způsobem okouzlující, ale také mnohdy na zabití postavu skvěle hrála Katey Sagal). Tato žena je přesvědčena, že je velice atraktivní, ovšem její krása je poněkud staromódní. Nosí účesy dvacet let staré a ani její inteligence nepatří k jejím největším zbraním. A přece tahle dvojice stačí na to, aby diváky bavila celých 262 dílů a aby seriál získal 7 nominací na Emmy a stejný počet na Zlatý glóbus. 

Jejich svět se skládá z banálních problémů, které patřičně „koření“ i jejich děti - Bud Bunda (David Faustino), frajírek, hluboce přesvědčený, že kolem něj není dívka, kterou by nedokázal sbalit, asi proto přichází o panictví až v páté sérii. Do rodiny patří i dcera Kelly Bundová (Christina Applegate), která tu ztělesňuje prototyp blondýny – se svou arogancí i příslověčnou moudrostí.

Aby toho nebylo málo, sousedí Bundovi s manžely, kteří zase by mohli být ve výkladní skříni jako symbol amerického středostavovského šosáctví. Marcy D'Arcy (Amanda Bearse) je bankovní úřednice, feministka, která se sice zdá být nejlepší kamarádkou Peggy, ale snad právě proto je v neustálých sporech s Alem, který zastává přece jen tradičnější názory na rodinu a její fungování. Marcy je přesvědčena o své nadřazenosti, a z tohoto pocitu ji nevyvede ani fakt, že ji její první manžel, Steve Rhoades (David Garrison), opustí. Marcy ale nezůstane na ocet, prožije bouřlivý večírek s tragikomickým koncem - zjistí (ve 12. epizodě páté série), že si z nějakých nepochopitelných důvodů vzala do té doby neznámého muže, Jeffersona D'Arcy (Ted McGinley). Takto namíchaná směs stačí na to, aby se každý den stal malou noční můrou, u které se ale divák královsky baví  a ať chce, nebo ne, dříve či později si na Bundových vytvoří nenápadnou, ale o to silnější závislost. 

Obsazení

Režie

Sam W. Orender, Gerry Cohen, Amanda Bearse ad.

Scénář

Steve Faber, Bob Fisher, Jeanne Romano ad.

Hudba

Jay Gruska 

Hrají

Ed O'Neill, Katey Sagal, Christina Applegate, David Faustino, David Garrison, Dan Tullis Jr., Amanda Bearse, Ted McGinley, Edan Gross, Rosa Blasi, Joel Gretsch, Joey Lauren Adams, Krista Allen, Corey Feldman, Pamela Anderson, Iqbal Theba, Eric Dane, Milla Jovovich, Nicholas Brendon, Matt LeBlanc, Rick Zumwalt, Jenna Mattison, Tom McCleister, Fergie, David Boreanaz, Patrika Darbo, Meadow Williams, Dean Norris, Marianne Muellerleile, Christina Moore, Pat Crawford Brown, Patrick Cranshaw, Holly Fields, Joseph D. Reitman, Chris Elwood, Tami Roman, Tawny Kitaen, Ric Roman Waugh, Gary Coleman, Timothy Omundson, Brandy Ledford, Brian Leckner, Lisa Arturo, Damian Chapa, Beth Broderick, Shaun Toub, Gary Grubbs, Carrie Genzel, Andy Milder, Tara Karsian, Al Sapienza, Traci Lords, Shannon Tweed, Donna D'Errico, Dot Jones, Hope Marie Carlton, Dona Speir, Joe Flaherty, Tia Carrere, Bill Maher, Lauren Hays, Tony Cox, Barbara Alyn Woods, Pauly Shore, Dan Castellaneta, Sam McMurray, Stephen Dorff, Giovanni Ribisi, Bubba Smith, Joseph Bologna, Jon Lovitz, Bobcat Goldthwait, Linda Blair, Liz Vassey, Kari Wuhrer, Elaine Hendrix, Bodhi Elfman, Geoff Pierson, Felix Silla, Kevin Spirtas, Christopher Miranda, David Sederholm, Mike Hagerty, Victor Raider-Wexler, Jennifer Braff, Jerry Springer, Pat Morita, Robert Englund, Kimmy Robertson, Tim Conway, Tim Maculan, Phil Fondacaro, Lorna Scott, Aron Kincaid, Denise Richards, Lane Davies, Scott Gurney, Christopher Douglas, Phill Lewis, Jesse Borrego, Diane Delano, Tina Louise, E.E. Bell, Chris Hardwick, Jennifer Blanc, Sherrie Rose, Kristi Ducati, Donna Eskra, Julie Gray, Tally Chanel, Rachel Winfree, Sean O'Bryan, Leah Ayres, Rance Howard, Allan Trautman, Chris Langham.

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC