Ve jménu vlasti (Homeland)

Strhující podívaná, která je stejně realistická, působivá a napínavá, jako aktuální a děs nahánějící. Příběh má v sobě všechno, co hýbe s dneškem: terorismus, špionážní hry, velkou politiku i silná milostná vzplanutí.

Postupně se před námi rozkrývá svět dvou hlavních protagonistů. Agentky Carrie Mathisonová (Claire Danes), která zápasí hned se dvěma věcmi. Na jedné straně je vynikající agentkou, na straně druhé ale zakrývá před ostatními své duševní poruchy, takže často působí velmi chaoticky a zmateně. Claire Danes ji zahrála s takovou noblesou, že všechny její stavy působí na obrazovce až mrazivě reálně. Jejím protihráčem a později partnerem ve všech významech toho slova je Nicholas Brody (Damian Lewis), válečný veterán, který se vrací domů poté, co byl osvobozen ze zajetí. Osm let byl totiž vězněn Al-Kaídou. 

A právě jeho vztah k islámu je hlavní otázkou a strunou, na které je příběh navlečen. Na jedné straně se, díky své pozici téměř národního hrdiny, dostává do nejvyšších pater americké politiky, na straně druhé u něj sledujeme, že jeho vztah k arabskému náboženství se za těch osm let proměnil. A tak divák s úžasem sleduje, jak se před ním rodí klasický spící agent, který je veden kromě jiného i vřelým citovým vztahem, který navázal se svým věznitelem, nejhledanějším mužem světa, prozatímním vládcem Al-Kaídy, Abu Nazirem (Navid Negahban). Carrie je zpočátku jediná, kdo se snaží prokouknout skutečnou povahu Brodyho. Vydatně jí v tom pomáhá její učitel i šéf Saul Berenson, ztělesňující prototyp zpravodajce: má obrovské zkušenosti, přehled, schopnost kombinace, ale zároveň i sympatický a lidský nadhled. Role jako vyšitá pro Mandyho Patinkina. 

K tomu všemu je třeba ještě připočíst komplikovaný vztah mezi Brodym a jeho ženou Jessicou Brodyovou (Morena Baccarin) a jejich dcerou Danou Brodyovou (Morgan Saylor). Klubko příběhu se do sebe zaplétá a divák v úžasu sleduje divoké, očekávané i překvapivé proměny v linii příběhu, který se sice neustále větví, ale nikdy nezačne nudit.

Obsazení

Režie

Michael Cuesta, Jeremy Podeswa, Seith Mann, Lodge H. Kerrigan.

Scénář

Alex Gansa, Howard Gordon, Gideon Raff, Barbara Hall.

Kamera

Nelson Cragg, Chris Manley.

Hudba

Sean Callery 

Hrají

Claire Danes, Damian Lewis, Mandy Patinkin, Morena Baccarin, Rupert Friend, Jackson Pace, Morgan Saylor, Diego Klattenhoff, David Harewood, David Marciano, Navid Negahban, Suraj Sharma, Jamey Sheridan, Sarita Choudhury, Hrach Titizian, F. Murray Abraham, Tracy Letts, Amy Hargreaves, Zuleikha Robinson, Nazanin Boniadi, James Rebhorn, Timothée Chalamet, Chris Chalk, Tim Guinee, Shaun Toub, Taylor Kowalski, Marin Ireland, Valerie Cruz, Marc Menchaca, Talia Balsam, Sam Underwood, Allie McCulloch, Linda Purl, Mido Hamada, Jason Butler Harner, William Sadler, Gary Wilmes, Scott Bryce, Amir Arison, Clara Khoury, Martin Donovan, Emily Donahoe, Charles Borland, Brianna Lynn Brown, Marcia DeBonis, Larry Pine, Reggie Austin, Melissa Benoist, Daniel Newman, Jonah Lotan, Pedro Pascal, Daniella Pineda, Justin Wheelon, Matt Cornwell, Tamara Arias, Dane Northcutt, Loai Nofi, Martina García, Elizabeth Franz, Hisham Suliman, Josh Segarra, Rohan Chand, Autumn Dial, Annika Boras ad.

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC