Upíří deníky

Seriál, který těží z popularity žánrů, které umně kombinuje. Najdeme v něm prvky psychologického dramatu, hororu, thrillerové postupy i romantické sentence. To vše je navlečeno na základní dějovou linku související s upírskou tematikou.

Upír s minulostí sahající až do 19. stol. Stefan Salvator (ztvárnil ho suverénně Paul Wesley) se rozhodne vrátit zpět do původního domu své rodiny v městečku Mystic Falls situovaného do Virginie, do oblasti plné krásné a polodivoké přírody (děj se po pilotním dílu točil v městě Covington v Georgii). Stefan sem přichází proto, aby pomáhal mladé studentce střední školy Eleně Gilbertové (Nina Dobrevová), která má 17 let a právě se vypořádává se smrtí svých rodičů i rodící se drogovou závislostí svého bratra, Jeremyho Gilberta (Steven R. McQueen, který ani v tomto seriálu nezapře rodinné kořeny, jde o vnuka slavných Steva McQueena a Neily Adamsové). Stefan a Elena v sobě najdou zalíbení okamžitě, ovšem příběh se zamotává ve chvíli, kdy se do městečka vrací i Stefanův straší bratr, démonický Damon Salvatore (Ian Somerhalder). Oběma bratrům Elena připomíná jejich dávnou lásku z roku 1864, které oba propadli a která z nich udělala to, čím jsou. Zatímco Stefan se snaží se svým údělem upíra bojovat, Damon využívá a zneužívá svých schopností.

Po celé řadě zvratů a proměn si nakonec Elena sestaví skládačku historie životů obou bratrů a rozhodne se Stefana opustit, zároveň ale nevyzradit pravdu o jeho skutečném původu. Zdrcený Stefan chce opustit Mystic Falls, ovšem jeho plán se zhroutí, když se ve městě objeví další vysátí: na scénu vstupuje další upír, Logan Fell (Chris Johnson). Toho sice nakonec zabíjí Damon (jako člověka) a Alaric Saltzman, lidský lovec upírů (Matthew Davis), ovšem zlo se šíří dál....  

Obsazení

Režie

Marcos Siega, John Dahl, Guy Ferland, Kevin Bray, Ernest R. Dickerson.

Scénář

Kevin Williamson, Andrew Chambliss, Andrew Kreisberg.

Kamera

John Peters

Hudba

Michael Suby 

Hrají

Ian Somerhalder, Nina Dobrev, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Zach Roerig, Candice Accola, Kayla Ewell, Michael Trevino, Taylor Kinney, Sara Canning, Cindy Busby, Susan Walters, Malese Jow, David Anders, Mia Kirshner, David Gallagher, Shaun Sipos, B.J. Britt, Kat Graham, Matthew Davis, Daniel Gillies, Kelly Hu, Lauren Cohan, Jasmine Guy, Chris J. Johnson, Chris Martin, Melinda Clarke, Michaela McManus, Bianca Lawson, Marguerite MacIntyre, Gabrielle Douglas, Sterling Sulieman, Bryton James, Dawn Olivieri, Robert Pralgo, Joseph Morgan, Trent Ford, Trevor Peterson ad.

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC