Transformers

Filmu, který je inspirován jednou z nejúspěšnějších hraček na světě – roboty, kteří se dají přetransformovat do podoby různých dopravních prostředků, se ujala dvojce dvou ostřílených filmařských velikánů, Stevena Spielberga a Michaela Baye.

Kasovní trhák byl uveden do kin v roce 2007 a jeho tvůrcům se tak podařilo něco neuvěřitelného, přesvědčit diváky, že film inspirovaný dětskou hračkou může být skvělou podívanou, navíc akční podívanou. 

Transformers jsou součástí vesmíru odnepaměti, jen lidstvo na planetě Zemi o nich nemělo ani tušení. Ovšem jen do doby, než se naše planeta stane doslova želízkem v ohni. Existuje zde totiž zdroj energie, který by mohl rozhodnout věky trvací vesmírnou bitvu. Ta zuří mezi Decepticony, kteří chtějí vybudovat neporazitelnou armádu strojů a vyhladit tak lidstvo, a Autoboty, kteří se jim v tom snaží zabránit a planetu Zemi tak zachránit. Onen zdroj energie nevědomky ukrývá teenager Sam (Shia LaBeouf), kterému tak začíná jít o holý život. Doposud ho trápila jen škola a nezájem dívky Mikaela (Megan Fox). Svět kolem Sama se okamžitě změní již s prvními zprávami o útocích mimozemských robotů a planeta Země se stává válečným středem vesmíru.

Tvůrci filmu popustili uzdu své fantazii, a tak je poutavý příběh mladého teenagera protkán neuvěřitelnými akčními scénami a speciálními efekty. Těch se ujalo studio George Lucase, který má bohaté zkušenosti s natáčením podobných filmů, Industrial Light and Magic. Přesto však Transformers nejsou jen efektní vizuální podívanou, ale nabízí i humorné scény a hlášky a dokážou zaujmout diváky napříč věkovými kategoriemi. 

Film byl natolik úspěšný, že se dočkal dalších čtyř pokračování. V roce 2009 byl natočen druhý díl Transformers: Pomsta poražených (angl. Revenge of the Fallen), v roce 2011 vzniklo již třetí pokračování Transformers 3 (angl. Transformers: Dark of The Moon) a zatím poslední čtvrtý díl série s názvem Transformers: Zánik (angl. Transformers: Age of Extinction) byl uveden do kin v roce 2014. 

Obsazení

Režie

Michael Bay

Scénář

Roberto Orci, Alex Kurtzman.

Kamera

Mitchell Amundsen

Hudba

Steve Jablonsky

Hrají

Shia LaBeoufMegan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Rachael Taylor, Anthony Anderson, Jon Voight, John Turturro, Kevin Dunn, Amaury Nolasco, Zack Ward, Odette Annable,Hugo Weaving, Peter Cullen, John Robinson, Colleen Porch, Travis Van Winkle, Bernie Mac,Andy Milder, Michael O'Neill, Michelle Pierce, Jamie McBride, Chris Ellis.

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC