Spartakus: Bohové arény

Šestidílná minisérie televize Starz, která předchází seriálu Spartakus (ten má další tři série vždy minimálně po deseti dílech) je úchvatnou akční podívanou do zákulisí gladiátorských her v období, než přišel Spartakus.

Děj se soustředí na postavu Gannicuse (Dustin Clare), prvního gladiátora, který se stal šampiónem Capuii a který umí zacházet s meči jako nikdo jiný. Říká se o něm, že jeho vášeň pro boj dokáže porazit jedině vášeň pro víno a ženy. Gannicus se stává horkým želízkem v ohni Batiatuse (John Hannah), jenž zdědí ludus po svém otci. Nejen že se chce věhlasu svého otce vyrovnat, má v plánu jej dokonce ještě překonat a tím si získat slávu i uznání. Ve všem mu pomáhá jeho stejně ambiciózní manželka Lucretia (Lucy Lawlessová). Začíná se tak tvrdá hra na život a na smrt nejen v gladiátorské aréně, ale také mimo ni na poli „diplomatickém“. Žádná pravidla však neexistují, takže podrazy, podlost, intriky a podvody jsou na denním pořádku. Vyhrát může jedině ten, kdo hraje nejtvrději a neváhá vsadit všechno.

Spartakus: Bohové arény (angl. Spartacus: Gods of the Arena) je seriálem doslova přetékajícím napětím, ale také krví a erotikou. V mnohém připomíná slavnější Řím, ovšem s větším důrazem na akci a bojové scény. Tato minisérie našponuje všechny vaše smysly na maximum, až budete mít pocit spálené kůže a mezi zuby vám bude skřípat písek zvířený vřavou boje uprostřed arény. 

Obsazení

Režie

Rick Jacobson, Michael Hurst, Jesse Warn, Brendan Maher, John Fawcett.

Scénář

Steven S. DeKnight, Maurissa Tancharoen, Jed Whedon, Brent Fletcher.

Kamera

Aaron Morton

Hudba

Joseph LoDuca

Hrají

John Hannah, Lucy Lawless, Dustin Clare, Nick Tarabay, Raicho Vasilev, Lesley-Ann Brandt, Peter Mensah, Manu Bennett, Jaime Murray, Marisa Ramirez, Craig Walsh Wrightson, Temuera Morrison, Jeffrey Thomas, Antonio Te Maioha, Stephen Lovatt, Gareth Williams, Josef Brown, Jessica Grace Smith, Shane Rangi, Jason Hood, Peter Feeney, David Austin, Daniel Feuerriegel, Ande Cunningham, Janine Burchett, Brooke Williams, Lliam Powell.

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC