Prolhané krásky

Seriál, který bývá často srovnáván se Zoufalými manželkami. Na rozdíl od nich nás příběh zavádí mezi mladé a okouzlující dívky, která má každá své vlastní tajemství a kromě něj je ještě jedno spojuje.

Když se totiž jednoho večera rozhodnou udělat si večírek, nepsaná šéfka jejich party náhle zmizí. Dívenky neví, co si počít... Po roce se s nimi setkáváme znovu, každá se snaží nějak vypořádat se společným tajemstvím, když se najednou začnou objevovat anonymní zprávy. Jakýsi „A“ začne naznačovat, že o jejich společném večírku ví všechno. Dívky si dlouho myslí, že A je zkratka právě jejich ztracené vedoucí, Alison DiLaurentis (Sasha Pieterse). Policie ovšem oznámí nalezení jejího těla. Začíná tak napínavá, trochu děsivá a psychologicky prokreslená cesta nejen k odhalení toho, co se vlastně před rokem stalo, ale také pout každé z malých lhářek k sobě samé.

Seriál si ve všech sériích dokázal podržet linku napětí. Je to dáno zejména skvěle zvládnutým castingem, ale i scénářem, ve kterém dominují právě čtyři šarmantní hlavní hrdinky. Aria (Lucy Hale) hledá cestu k otci, kterého přistihla při nevěře. Spencer (Troian Bellisario) se zase snaží být perfektní dámou a miluje, když je zaneprázdněná, Hanna (Ashley Benson) miluje drahé věci, jako třeba brýle jedině od Prady, a protože na ně skoro nikdy nemá, je ochotná je třeba i ukrást. A poslední z povedené čtveřice, Emily (Shay Mitchellová) zase neví, jak se odpoutat z vlivu své matky. Všechny ale vypadají na scéně půvabně a spojují v sobě všechno, co garantuje úspěch: šarm a také výlučnost společnosti nejlepších kamarádek, trochu uvolněné drzosti, stejně jako kus naivní romantiky a snahu vypořádat se s tím, co prožily a co je čeká...

Samozřejmě, že ve chvíli, kdy se na scéně objeví tajuplným anonym A, začnou i tyto kamarádky tak trochu podezřívat jedna druhou, ale nakonec zjistí, že právě přátelství je tou největší hodnotou, kterou v této chvíli mají.

Obsazení

Režie

Liz Friedlander, Lesli Linka Glatter.

Scénář

I. Marlene King 

Kamera

Dana Gonzales 

Hudba

Michael Suby 

Hrají

Troian Bellisario, Ashley Benson, Lucy Hale, Shay Mitchell, Holly Marie Combs, Laura Leighton, Chad Lowe, Tammin Sursok, Keegan Allen, Torrey DeVitto, Julian Morris, Amanda Schull, Amber Borycki, Carlson Young, William "Big Sleeps" Stewart, Bianca Lawson, Parker Bagley, Janel Parrish, Brendan Robinson, Nia Peeples, Diego Boneta, RJ Smith-Tillman, Tyler Blackburn, Ian Harding, Sasha Pieterse, Nolan North, Claire Holt, Drew Van Acker, Gregg Sulkin, Lindsey Shaw, Roark Critchlow, Adam Lambert, Arden Cho, Patrick J. Adams, Anne Marie DeLuise, Vanessa Ray, Annabeth Gish, Nicole Gale Anderson, Kamar de los Reyes, Larisa Oleynik, Amanda Leighton, Meg Foster, Chuck Hittinger, Nick Roux, Luke Kleintank, Sean Faris, Andrea Parker, Nathaniel Buzolic, Brant Daugherty, Julianna Rose, Natalie Hall, Reggie Austin, Niyanta Acharya, Alexia Pearl, Bekka Prewitt, Steve Talley, Mercy Malick, Chloe Bridges, Eric Steinberg, Noel Arthur, Steven Krueger, Jared Kahn, Nikki SooHoo, Natalie Floyd, Michael Mantell, Sydney Penny, Ryan Guzman, Brian Letscher, Paloma Guzmán, Cathy Ladman, Jonathan Langley, Justin Giddings, Cherie Daly, P.J. Boudousqué, Rose Abdoo, Yani Gellman. 

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC