Pařba ve Vegas

Co všechno se může stát, když si chtějí kluci jen tak zablbnout. Tak by se dala charakterizovat komedie, která je v mnohém velice crazy, na druhou stranu nepostrádá i prvky akční podívané a také se v ní dost cestuje, takže bývá označována jako částečná road movie.

Když se má Doug (Justin Bartha) oženit, nemůže se to odehrát bez prastarého a tradičního rituálu známého po celé Americe, ale i po celém světě: bez rozlučky, nebo též bez zapití svobody. A protože taková pařba se musí odehrávat v pořádných kulisách, vybere si město hříchu, Las Vegas. Pozve si své dva nejlepší kamarády, Phila (Bradley Cooper) a Stua (Ed Helms). K nim se přidá ještě nastávající švagr Alan (Zach Galifianakis), a párty, na kterou budou vzpomínat ještě jako dědečkové, může začít.

Jenže, po každém večírku přichází ráno. A to dnešní vypadá opravdu dost děsivě. Když se totiž Phil, Stu a Alan probudí, zjistí, že si nikdo nepamatuje vůbec nic, že mají v pokoji tygra, propálenou židli, Phil dokonce objeví i malého spokojeného kojence, zkrátka: okno jako blázen. Nehorší na tom ale je, že se jim ztratil ten hlavní, totiž budoucí manžel Doug.

Tak začíná dvojí hra: na jedné straně se odkrývají charaktery jednotlivých postav a tím umožňují jednomu každému z herců předvést přesně ty partie svého herectví, pro které byli vybráni. Všichni hlavní hrdinové jsou zahraní brilantně, ale Zach Galifianakis v roli Alana přece jen exceluje. Jak vážně se svou rolí pracoval a jakých šíleností byl schopen, dokládá i fakt, že se nebál na plátno vystoupit i se svým břichem, nebo pneumatikou, chcete-li protektorem. Ostatně jeho komediální schopnosti tady v pravém slova smyslu vynikly: podivín Alan neustále nabízí odpovědi na nově vzniklé situace, ale už vůbec neřeší to, jestli jsou k něčemu dobré, jestli pátrání někam posouvají, jestli vůbec někoho zajímají.  

V každém případě se všichni tři společně dost napotí, než se jim podaří zjistit, co se tak asi zhruba stalo, a například kdo je krásná dívka Jade (Heather Graham) a proč je honí pan Chow (Ken Jeong), který chce ztrestat urážky, na něž si ale nikdo z našich pařmenů nevzpomíná. Celá tato bizarní situace nás přivádí na různé lokace v Las Vegas a jedno je jisté: ani na jedné z nich se rozhodně nebudete nudit.

Obsazení

Režie

Todd Phillips 

Scénář

Jon Lucas, Scott Moore.

Kamera

Lawrence Sher 

Hudba

Christophe Beck 

Hrají

Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis, Justin Bartha, Heather Graham, Sasha Barrese, Jeffrey Tambor, Ken Jeong, Rachael Harris, Mike Tyson, Mike Epps, Rob Riggle, Cleo King, Ian Anthony Dale, Sondra Currie, Gillian Vigman, Nathalie Fay, Todd Phillips, Mike Vallely, Mitch Holleman, Katerina Moutsatsou, Matt Walsh, David Hill, Richard Reid, Jessica Simons, Lanette Fugit, Matthew Corbett Davis, Murray Gershenz. 

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC