Once Upon a Time

Seriál ne nepodobný svým námětem klasice českého pohádkového seriálu pro celou rodinu, Arabele. V pohádkovém světě se Sněhurku (Ginnifer Goodwin) nakonec podaří před smrtí zachránit polibkem prince Krasoně (Joshua Dallas), ovšem na svatbu přichází Zlá královna a čarodějnice, nevlastní Sněhurčina matka, (fantasticky zahraná Lanou Parrillou, která si už vyzkoušela roli uvězněných v jiném světě v seriálu Ztraceni) která vysloví děsivou kletbu: všechny pohádkové bytosti ztratí právo na svůj happyend a ocitnou se navždy, v zastaveném čase, ve světě lidí, v městečku Storybrooke.

Zde se tedy ocitají, aniž by tušili, že mají svou pohádkovou totožnost a žijí obyčejné lidské životy. Nikomu nedochází, že je divné, že nikdo městečko neopouští, nikdo nestárne a moc je v rukou jediné ženy, starostky Reginy Mills. To ovšem není nikdo jiný, než sama Zlá královna. 

Naštěstí existuje naděje na záchranu. O té se novomanželský pár dozvídá od asi nejzajímavěji prokomponované a psychologicky promyšlené, rozpolcené a nejednoznačné postavy Rampelníka, kterou fantasticky zahrál Robert Carlyle. Přesně vystihl démonickou povahu čaroděje, který nemá důvod být k světu přívětivý, na druhou stranu ale umí věštit budoucnost a ani jemu, i když to nikdy nepřizná, není lhostejný osud jeho původního domova, Pohádkového lesa.  A tak Sněhurka na jeho radu posílá mimo moc zlých čar svou jedinou dceru, které dá jméno Emma. Díky tomu se rozjíždí příběh, ve kterém se střídá svět pohádkový, ve kterém se stále blíží obava z naplnění zlého proroctví a všichni se chystají k závěrečné bitvě, a svět současného amerického maloměsta. Vše se dá do pohybu, když nevlastní syn starostky Henry (hraje ho přesvědčivě Jared Gilmore, pro kterého to není první role, svůj debut za kamerou prožil už v seriálu Mad Men) dostává od učitelky Mary Blanchardové tajuplnou knihu, která se nápadně podobá jeho představám – že totiž jediným, kdo může spasit začarovaný pohádkový svět i městečko Storybrooke, a kdo jej také může osvobodit od despotické matky, je svéhlavá lovkyně lidí, Emma Swanová (Jennifer Morrisonová), sedá si tedy do autobusu směr Boston a svou biologickou matku dováží na místo jejího osudu, který je i společným osudem celé řady dalších pohádkových postav, jako jsou nejrůznější trpaslíci, král Midas a plejáda dalších. Emma postupně začíná věřit, že Henry není jen zmatený kluk, poslední bitva může začít...

Obsazení

Režie

Mark Mylod, Greg Beeman, David Solomon, Paul A. Edwards, David Barrett, Dean White, Victor Nelli Jr., Ciaran Donnelly, Andy Goddard, Mario Van Peebles, Romeo Tirone.

Scénář

Adam Horowitz, Edward Kitsis, Jane Espenson, David H. Goodman, Andrew Chambliss, Ian B. Goldberg, Liz Tigelaar.

Kamera

Steven Fierberg 

Hudba

Mark Isham 

Hrají

Ginnifer Goodwin, Jennifer Morrison, Lana Parrilla, Josh Dallas, Robert Carlyle, Jared Gilmore, Meghan Ory, Colin O'Donoghue, Giancarlo Esposito, Eion Bailey, Emilie de Ravin, Lee Arenberg, Anastasia Griffith, Alan Dale, Sarah Bolger, Jamie Chung, Sean Maguire, Tony Amendola, David Anders, Keegan Connor Tracy, Emma Caulfield, Elizabeth Mitchell, Warren Christie, Keith Dallas, Sebastian Stan, Kristin Bauer van Straten, Jessy Schram, Catherine Lough Haggquist, Jamie Dornan, Damon Lindelof, Geoff Gustafson, Raphael Sbarge, C. Ernst Harth, John DeSantis, Bailee Madison, Jorge Garcia, Jesse Hutch, Chad Michael Collins, Amy Acker, Eric Keenleyside, Gregory Itzin, Sonequa Martin-Green, Rose McGowan, Conner Dwelly, Mackenzie Gray, Barbara Hershey, Ted Whittall, Jennifer Koenig, Lesley Nicol, Karley Scott Collins, Alissa Skovbye, Noah Bean, Robbie Kay, Rebecca Mader, Rose McIver, Julian Morris, Michael Raymond-James, Nicholas Lea, Marilyn Manson, Annabeth Gish, Shannon Lucio, Tom Ellis, Christopher Gorham, Alexandra Metz, Tim Phillipps, Matreya Scarrwener, Georgina Haig, Joanna Garcia Swisher, Benjamin Stockham, Peter Bryant, Daniela Dib, Robert Maillet, Ava Telek, Brighton Sharbino, Gabrielle Giraud, Victoria Smurfit, Merrin Dungey, Sean O. Roberts, Jarod Joseph, Adrian Hough, Freya Tingley, Nils Hognestad, Mike Coleman.

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC