O. C.

Kdo by už neměl plné zuby všech těch Melrose Place, Beverly Hills 90210 a podobných seriálů, v nichž jsou mladí prostě milí, jen trochu ulítlí, ale v jádru přívětiví a slušní?

Právě to asi stálo u zrodu seriálu, který se pokouší dívat se na svět bohatých náctiletých jinak. O. C. je původně okrsek pro ty velmi vybrané lidi – Orange County v Kalifornii. Místo, odkud se dá surfovat snad z každého domu, si pro svůj život vybere rodina Cohenových Sandy Cohen (Peter Gallagher), jeho manželka Kirsten Cohenová (Kelly Rowan) a syn Seth Cohen (Adam Brody). To by asi na novou optiku pohledu na svět bohatých mladých nestačilo. 

Ovšem Sandy je právník a dostane se díky tomu k případu, který mu změní život: obhajuje dospívajícího chlapce Ryana Atwooda (Benjamin McKenzie), který byl přistižen se svým bratrem, když kradli auto. Právník rychle pozná, že Ryan není klasickým mladým zlodějíčkem, do případu se vloží osobně a nakonec se rozhodne o chlapce postarat a odvede jej s sebou do své rodiny. Ryan se tady rychle spřátelí se Sethem, ovšem dál zůstává spíše klukem z předměstí, a proto dostávají ostatní teenageři trochu jiný rozměr. Nejsou najednou tak čistě skvělí, ale dokážou být i protivní, nadutí, sobečtí. 

To vše se projeví ve chvíli, když dcera sousedů Cohenových, Marissa Cooperová (Mischa Barton), poznává, že Ryan je bystrý kluk a že je možná o dost zajímavější než Luke Ward (Chris Carmack), se kterým právě chodí. Dojde k roztržce a najednou nejsme v americkém snu – ten, kdo musí odejít, je Ryan. Ovšem, jak to tak u seriálů bývá, nic nejde tak hladce, jak by se zdálo... Ryan se vrací a i jeho návrat je prostorem pro další sérii obyčejných příběhů mladých lidí v krásném exotickém i lákavém prostředí kalifornských pláží.   

Ostatně, Adama Brodyho, který se původně hlásil na konkurz na místo Ryana, může dnes dost mrzet, že se na setkání s režisérem nepřipravil a ani se nenaučil text. Byl nakonec rád, že v seriálu vůbec hraje, a to v roli Setha, takže nakonec nedopadl tak špatně. 

Obsazení

Režie

Steven Robman, Ian Toynton, Daniel Attias, Lev L. Spiro, ad.

Scénář

Josh Schwartz, John Stephens, Mike Kelley, Melissa Rosenberg, ad.

Hudba

Richard Marvin, Christopher Tyng.

Hrají

Ben McKenzie, Mischa Barton, Rachel Bilson, Adam Brody, Peter Gallagher, Melinda Clarke, Chris Carmack, Tate Donovan, Autumn Reeser, Danielle Bisutti, Samaire Armstrong, Alan Dale, Wayne Dalglish, Michael Cassidy, Shannon Lucio, Navi Rawat, Ashley Hartman, Logan Marshall-Green, Ryan Donowho, Johnny Lewis, Rosalind Chao, Shailene Woodley, Nikki Reed, Bonnie Somerville, Nicholas Gonzalez, Chris Pratt, Nikki Griffin, Marguerite Moreau, Kathleen York, Eric Balfour, Brian McNamara, Daphne Ashbrook, Jeffrey Dean Morgan, Willa Holland, Camille Langfield, Kelly Rowan, Steffany Huckaby, Taylor Handley, Michael Bailey Smith, Michael Adler, Paris Hilton, Barry Newman, Diana Gitelman, Olivia Wilde, Morena Baccarin, Amber Heard, Drew Fuller, Billy Campbell, Bret Harrison, Keri Lynn Pratt, AnnaLynne McCord, Maggie Hai-Uyen, Amanda Righetti, Bug Hall, Lisa K. Wyatt, Eric Mabius, Johnny Messner, Jeri Ryan, Kim Delaney, Emmanuelle Chriqui, Paula Trickey, Bradley Stryker, Nichole Hiltz, Christopher Cousins, Paul Wesley, Gwendoline Yeo, April Grace, Eric Allan Kramer, Colin Hanks, Linda Lavin, Holly Fields, Michelle Hurd, Michael Simpson, Matt Cohen, Rigo Sanchez, Aya Sumika, Travis Van Winkle, Jaime King, Kevin Sorbo, Julie Skon, Michael Nouri, Robert Picardo, Erick Avari, Tia Carrere, Steve-O, Kristen Renton, Lucy Hale, Kevin Rankin, Kimberly Oja.

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC