Naruto: Šippúden

Není žádnou novinkou, že svět komiksu a seriálu jde dobře dohromady. Nejinak je tomu i v případě animované verze v Japonsku nesmírně populárního komiksu Naruto. V jeho základu stojí kreslící styl, který se jmenuje manga. Jde o fenomén, který není zdaleka určený jen pro děti, ale má své zapálené čtenáře i mezi dospělými.

V roce 2007 se začal vysílat seriál navazující na příběh Naruta Uzumakiho, režisérem byl Hajato Date. Jde o chlapce, který se v Listové vesnici ve škole pro ninja bojovníky učí bájnému starodávnému umění boje i ovládání vlastní mysli. Jak už to tak u vyvolených chlapců bývá, na začátku je dlouhá cesta, při níž se hlavní hrdina musí zbavit všech svých špatných vlastností, z nichž ta, která jej ve vývoji brzdí nejvíc, je zbrklost.

Naruto se v naší části příběhu vrací z tréninku a dostává se do konfliktu s celou řadou protivníků. Má vedle sebe zdatnou pomocnici v podobě Sakury, která za dobu zhruba dvou let od dějů první série, s prostým názvem Naruto, získala celou řadu nových schopností a má až neuvěřitelnou sílu. Není sice tak velkou bojovnicí, zato ovládá léčitelské techniky.

Společně dál pátrají po Sasukovi, mladíkovi, který je sice velice nadaný, zároveň ale přeceňuje své dovednosti a nebezpečně se zaplete do plánů hlavního představitele temných sil se jménem Orochimaru. Ten má schopnost převtělovat se do jiných postav a právě zvláštní síla Sasukeho jen velice láká.

V celém příběhu sice dominuje odhodlání a touha dosáhnout určitých stupňů ninjovského zasvěcení, ale zároveň jsou to ale příběhy, kterým nechybí základní hodnoty, které snad pořád přitahují každého, dospělé, jako děti, Jsou to láska, věrnost, přátelství, odvaha i schopnost pro druhé se obětovat. 

Obsazení

Režie

Hajato Date 

Předloha

Masaši Kišimoto (komiks).

Hudba

Jasuharu Takanaši 

Hrají

Nana Mizuki, Romi Paku, Akeno Watanabe, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Ikue Ótani, Džúróta Kosugi, Kazuja Nakai, Ken Narita, Ken'iči Suzumura, Kendžiró Cuda, Kotono Micuiši, Kózó Dózaka, Mája Sakamoto, Mamiko Noto, Majumi Asano, Nozomu Sasaki, Šin'ičiró Miki, Susumu Čiba, Teššó Genda, Tomojuki Dan, Tošihiko Seki, Unšó Išizuka, Wataru Takagi, Jú Asakawa, Vic Mignogna, Júsuke Kamidži, Henry Dittman. 

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC