Lovci duchů

Kdo zná staré dobré Lovce duchů z 80. let, může u tohoto seriálu na jejich poetiku zapomenout. Rozhodně nemáme co do činění s partičkou kamarádů, která si pro legraci pohrává s duchy, kteří mají až pohádkovou animaci a jsou spíš dojemní, než děsiví.

Tady se potkáváme s dvojicí bratrů Winchesterových Sama (Jared Padalecki) a Deana (Jensen Ackles), které svede znovu dohromady pátrání po zmizelém otci. Oba bratři jsou svým způsobem mysteriozitou postižení. Jako malí chlapci se totiž bolestně s nadpřirozenými silami pekla setkali: když totiž jejich matku odnesly plameny přimáčknutou na strop postýlky, ve které jeden z bratrů jako kojenec spal. Od té doby bratři a jejich otec John (Jeffrey Dean Morgan) vytvořili komando, které duchy chytá a posílá zpět do záhrobí. Sama ale na střední škole taková představa budoucnosti neláká, rozhodne se bratra i otce opustit, chce studovat. Když si najde mladou dívku a je po halloweenské párty, z ničeho nic se u něj doma objeví bratr Dean. Sam se s ním vydává hledat otce, při té příležitosti vrátí do podsvětí „bílou paní“, mladou ženu, která kvůli nevěře svého manžela utopila své děti a proto teď zabíjí každého nevěrného muže ve svém okolí. Když si ale Sam vzpomene, že má před sebou pohovor na vysokou, rozhodne se vrátit do života normálního dospívajícího kluka. Jenže doma ho čeká strašné překvapení – jeho přítelkyně končí v plamenech podobně jako kdysi jeho matka. Je rozhodnuto. Bratři se opět spojí a vydávají se na křížovou cestu, do boje proti všemu nadpřirozenému zlu, které se jim postaví do cesty...

Seriál zaujme díky několika věcem. Je to vynikající atmosférická hudba, kterou „mají na svědomí“ Christopher Lennertz a Jay Gruska, dalším velikým plus jsou jak herecké výkony obou hlavních hrdinů, tak především s fantazií pojaté zápletky jednotlivých tajemných jevů. Přijde si na své prakticky každý – od nešťastnic, které jsou zatracené, až po ohavné zlé padouchy, ďábly a démony v nejrůznějších podobách. Co je ale na tom všem nejlepší, seriál nezdobí ani tak dokonalé trikové efekty, jako spíše poctivě napsané napínavé a vzrušující scény i dialogy obou bratrů, je to zkrátka velmi kultivovaná a přitom velmi zábavná i strašidelná podívaná. Není jistě náhodou, že na přelomu roku 2013 a 2014 byla uvedena devátá řada a desátá je již naplánována.    

Obsazení

Režie

Kim Manners, Robert Singer, David Nutter, ad.

Scénář

Eric Kripke, Ben Edlund, Jeremy Carver, Eric C. Charmelo, Nicole Snyder, Trey Callaway.

Hudba

Christopher Lennertz, Jay Gruska.

Hrají

Jared Padalecki, Jensen Ackles, Jim Beaver, Jeffrey Dean Morgan, Katie Cassidy, Sterling K. Brown, Misha Collins, Genevieve Padalecki, Chris Gauthier, Neil Grayston, Jodelle Ferland, Nicki Aycox, Haili Page, Michelle Borth, Amy Acker, Jake Abel, Julie Benz, Amber Benson, Mercedes McNab, Ken Kirzinger, Leela Savasta, Matthew Humphreys, Tamara Feldman, Bridget White, Jared Keeso, Tricia Helfer, Katharine Isabelle, Richard Speight Jr., Dominic Zamprogna, Rachel Pattee, Alexia Fast, Alden Ehrenreich, Andrew Francis, Blu Mankuma, Alona Tal, Christopher Cousins, Marnette Patterson, Gina Holden, Leah Cairns, Tammy Hui, Brooke Nevin, Daniella Evangelista, Nicholas Elia, A. J. Buckley, Nicole LaPlaca, Sarah Shahi, Anjul Nigam, Julie McNiven, Kathleen Munroe, Cindy Sampson, Margot Berner, Lauren Cohan, Michael Massee, Martin Papazian, Sasha Barrese, Andrew Airlie, Colby Johannson, Ellen Geer, Steve Lawlor, Chelah Horsdal, Ridge Canipe, Colin Ford, Chiara Zanni, G. Michael Gray, Myriam Sirois, Cherilyn Wilson, Lindsay Maxwell, Amber Borycki, Peter Birkenhead, Billy Drago, Erin Cahill, Ona Grauer, Brenda Campbell, Kristin Booth, Lisa Marie Caruk, Keegan Connor Tracy, Christie Laing, Jody Thompson, Megalyn Echikunwoke, Beth Broderick, Carrie Genzel, Jane McGregor, Richard Kahan, Traci Dinwiddie, Dustin Milligan, Dameon Clarke, Mitch Pileggi, Matt Cohen, Amy Gumenick, Conchita Campbell, Nicole Leduc, Ted Raimi, Kate Jennings Grant, Heather Doerksen, ad.

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC