Krok za krokem

Kdo by neznal absolutní klasiku mezi sitcomy komediálního a rodinného typu? Seriál, na kterém v 90. letech v Československu vyrůstala celá jedna generace. Jeho zápletka je stejně banální, jako geniální, protože se dá natahovat prakticky do nekonečna a umožňuje tvůrcům naprostou svobodu, pokud jde o dějovou návaznost. Pozoruhodný je fakt, že jeden z režisérů, Patrick Duffy, si v sérii, která se zastavila na počtu 160 dílů, zahrál hlavní roli.

O co vlastně jde? Carol (Suzanne Somers), stále ještě šarmantní, ale přece jen už také zkušená žena a matka spojí svůj život s Frankem (Patrick Duffy), který ji upřímně miluje. Se všemi jejími vrtochy, ale také s dětmi. Oba dva si totiž do společného života přivádějí i potomky z prvních manželství. A tyhle děti se zpočátku opravdu nemilují, spíše naopak, zuří mezi nimi jakási tichá rodová válka, která je právě nutí k nejrůznějším komediálním výstřednostem. Jsou ochotny udělat cokoli, aby ztrapnili některého ze svých nevlastních sourozenců.

Na jedné straně Dana (Staci Keanan), namyšlená, ale i chytrá holka se sklony k feminismu, Karen (Angela Watson) milovnice country s utkvělou, nikdy nenaplněnou touhou stát se modelkou a Mark (Christopher Castile), střízlík a šprt, který ovšem nepůsobí dojmem podlézáka. Na straně druhé do sebe zahleděný a rádoby extrovertní J. T. (Brandon Call), klasické děvče amerického střihu, trochu trhlé a trochu nezávislé, to je Al (Christine Lakin), a Brendan (Josh Byrne), příliš malý klučina na to, aby se podílel na tvorbě situací, jen se jich účastní. To všecko by už na vtip stačilo, jenže k tomu je ovšem třeba připočíst Codyho (Sasha Mitchell), bratrance, který je tak pitomý, až se stává sympatický a člověk jej nemůže přestat milovat. 

Právě na střetu různých charakterů, různých strategií, od inteligentního humoru až po skutečně nechutné levárny, je vybudován seriál, u něhož může relaxovat opravdu celá rodina – nikoho nemůže urazit, a řadu z vás jistě pobaví.

Obsazení

Režie

Patrick Duffy, Joel Zwick, Richard Correll.

Scénář

William Bickley, Chuck Tately.

Hudba

Bennett Salvay 

Hrají

Patrick Duffy, Suzanne Somers, Sasha Mitchell, Bronson Pinchot, Staci Keanan, Angela Watson, Christopher Castile, Brandon Call, Josh Byrne, Christine Lakin, Emily Mae Young, Jason Marsden, Patrika Darbo, Peggy Rea, Alexandra Adi, David Graf, Marla Sokoloff, Lisa Sheridan, Kathy Christopherson, Alan Blumenfeld, Donald Gibb, Heather Marie Marsden, Paula Trickey, Pat Crawford Brown, Clive Revill, Roz Witt, Tommy 'Tiny' Lister, Kara Holden, Nancy Lenehan, Fred Willard, Michelle Williams, Gregory Scott Cummins, Dana Dewes, Andrew Keegan, Yvette Freeman, Troy Evans, Arjay Smith, Jim Holmes, Shawn Christian, David Lascher, Dean Cochran, Joanna Garcia Swisher, Danielle Nicolet, Edward Winter, David Lipper, Bodhi Elfman, Fabio, Jaleel White, Erika Flores, Michele Maika, Angela Kinsey, Don Knotts, Robert Gant, Elizabeth Berkley, Peter Parros, Bailey Chase, Seth Green, Rebecca Herbst, Scott Gurney, Shannon Elizabeth, Joshua Hoffman, Diane Delano, Colin Bickley, Deborah Gibson, Françoise Robertson, Timothy Dowling, Bonnie Morgan, John F. O´Donohue, Andrea Elson, Walter Jones, Lea Moreno, Julie Benz, Drew Antzis, Chad Power, Nick Stabile, John Astin, Karen Austin, Brandon Crane, Terri Conn, Dale Jacoby, Sean Kanan, Rob Neukirch, Richard Kline, Chris Young, Kelly Packard, Jason Behr, Brian George, Debra Mooney, Senta Moses, Casey Sander, Leslie Danon, Ronnie Schell, Gina Gallego, Ashley Edner, Carl Ciarfalio, Rachel Grate, Jonah Rooney, Jennifer Lyons, Jim O’Heir, Danny Arroyo, Lee Weaver, Jennifer Aspen, Paul Willson, Greg Baker, Steven Anderson, Matthew Mahaney, Teresa Barnwell, Linda Cardellini, Jacob Smith. 

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC