Kravaťáci

Seriály z právnického prostředí patří, spolu s těmi odehrávajícími se v nemocnici, k těm nejžádanějším na trhu, a tak není divu, že jsou permanentní výzvou pro režiséry, scénáristy, ale i producenty i herce. Aaron Korsh, který má scénáristicky na svědomí třeba Lásku, s.r.o., ovšem postavil v roce 2011 laťku opravdu hodně, hodně vysoko. Dokázal totiž účelně prokombinovat dva hlavní a nejlákavější znaky takových seriálů: humor, ale i dramatičnost právnických kauz.

Zápletku přitom zvolil stejně geniálně, jako prostě: příběhy muže, který oplývá geniální vlastností, ale doposud nezjistil, jak ji využívat. Tím mužem je Mike Ross (Patrick J. Adams). A onou magickou schopností je fotografická paměť. Kdyby se jednalo o české filmy o básnících, zřejmě by Mike školu dávno dokončil, ale v našem případě tomu tak není. Mike se místo toho motá od místa k místu, až mu jeho kamarád, mimochodem drogový dealer, nabídne kšeftík: spousta prachů za to, že se kufr přenese z bodu A do bodu B. Ovšem! Jak jinak, na místě doručení čeká policie, Mike tak na nic nečeká a z místa mizí. Shodou pro diváka velice šťastných náhod se ocitá uprostřed konkurzu na místo pomocníka Harveyho Spectora (Gabriel Macht), právníka, kterého obdivuje celý Manhattan. A protože Harvey není nejlepší jen tak pro nic za nic, rozhodne se risknout to a Mikea přijme. Začíná tak bláznivý, humorný i dramatický sled scén, gagů, vtipů i napínavých situací, které vám pomalu, ale jistě začnou tvořit kostru dne a po nějaké době už je zřejmé, že bez Kravaťáků si lze týden či měsíc představit jen těžko.

Ovšem není to jen hlavní dvojice, která doplňuje strhující atmosféru seriálu. Stejnou měrou se o ni starají také Sarah Raffertyová hrající Donnu Paulsenovou, Harveyho sekretářku. Dále Rick Hoffman jako Louis Litt: mladší partner ve společnosti, který tu ovládá pozici dohlížeče nad prací ostatních. Gina Torres zase se baví rolí Jessicy Pearsonové, Harveyho šéfky. Není proto divu, že první série měla v průměru sledovanost přes čtyři miliony diváků a u druhé počty atakovaly čtyři miliony.

Obsazení

Režie

Kevin Bray, Terry McDonough, Nicole Kassell.

Scénář

Aaron Korsh 

Kamera

Jim Denault, Dan Stoloff.

Hrají

Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Rick Hoffman, Meghan Markle, Gina Torres, Andrea Parker, Susan Saint James, Vanessa Ray, David Costabile, Sarah Rafferty, Alicia Coppola, Nazanin Boniadi, Titus Welliver, Russell Hornsby, Natalie Gal, Vincent Thomas, Julie Ann Emery, John Billingsley, Jeananne Goossen, Hal Ozsan, Jordan Hudyma, Eric Close, Jon Cor, Anthony Starke, Matt Servitto, Abigail Spencer, D.B. Woodside, Chloe Cmarada, Diane Neal, Reiley McClendon, Jon Foster, Michelle Fairley, Jennifer Dale, Jenny Mollen, Max Beesley, Pooch Hall, Elisabeth Hower, Conleth Hill, Adam Godley, José Zúñiga, Damon Gupton, Amanda Schull, Chad Connell, Brendan Hines, Melanie Papalia, Neal McDonough, Neil Brown Jr., Rachael Crawford, Eric Ladin, Aarti Mann, Pauline Wong, Natalie Krill, Erinn Hayes, Tracie Thoms, Megan Fahlenbock, Christina Chang, Steve Lund, Laine Rettmer, Jacob Blair, Patrick Gallagher, Matt Schichter, Kevin Jubinville, Richard Fitzpatrick, Tom Lipinski, Kevin Hanchard, Paulino Nunes, Billy Miller, Michael Harney, Eric Roberts, Megan Gallagher, Rebecca Schull, John Dossett, Pressly Coker. 

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC