Kill Bill

Další z Tarantinových opusů, který vypráví o základních emocích – lásce, nenávisti a touze po pomstě. Nebyl by to však Tarantino, kdyby z tohoto spojení nevykřesal strhující snímek plný bojových scén, krve, překvapivých zvratů a trochu úsečného humoru i ironie. Jednoduše vznikla další akční kultovka, která navíc v mnohém pracuje s klasickými asijskými bojovými filmy ze sedmdesátých let.

Vše začíná masakrem na svatbě, kde kulku do hlavy od svého bývalého milence a otce dcery dostává i Nevěsta (Uma Thurman). Podaří se jí však přežít, a když se po čtyřech letech probudí z komatu, jediné, nač myslí, je pomsta. Vytvoří si seznam svých bývalých kolegů, profesionálních zabijáků, i s jejich šéfem, Billem (David Carradine). Postupně si ze seznamu začne odškrtávat jména. Její pomsta je nelítostná, její vztek nepřekonatelný, a tak ani ti nejlepší zabijáci jí nemohou konkurovat, snad jedině Bill by mohl, toho si však nechává až na závěr. Všechno jí šlo docela hladce, i když během svého běsnění utržila pár válečných šrámů a byla už i pohřbena, ale Nevěstu nic nezastaví, a tak najde i Billa. Ten ji ale úplně odzbrojí, neb s ním žije jejich malá dcerka, která příchodem matky není nijak otřesena, naopak se zdá, že ji očekávala. Klidnou rodinnou večeří však Kill Bill končit nemůže, to by nebyl Tarantino, aby v závěru nenechal vše vygradovat, a tak jako hřeb večera přichází souboj zabijáků a rodičů zároveň.

Ještě před natáčením se ukázalo, že má Tarantino materiálu na několik filmů. Jako vždy vyprávění rozdělil do kapitol, tentokrát jich měl ale deset, proto vznikly dva filmy o pěti kapitolách Kill Bill: Vol. 1 (2003) a Kill Bill: Vol. 2 (2004), v plánu je také třetí pokračování. Kapitoly však nejsou řazeny chronologicky, takže ve filmu je plno nečekaných zvratů. Vždy, když si myslíte, že už víte všechno, vás Tarantino naprosto odzbrojí dalším dílkem mistrovské skládanky. Prostě geniální film, skvělí herci, Uma Thurman je jako vraždící a vztekem kypící Nevěsta nepřekonatelná, výborná kamera a jak je dobrým zvykem, také výborná hudba, jednoduše filmový koncert se vším všudy.

Obsazení

Režie

Quentin Tarantino

Scenář

Quentin Tarantino

Kamera

Robert Richardson

Hudba

RZA

Hrají

Uma Thurman, Lucy Liu, Vivica A. Fox, Daryl Hannah, David Carradine, Michael Madsen, Julie Dreyfus, Čiaki Kurijama, Sonny Čiba, Chia Hui Liu, Michael Parks, Michael Bowen, James Parks, Jonathan Loughran, Kazuki Kitamura, Julie Manase, Šun Sugata, Ambrosia Kelley, Ai Maeda, Zoë Bell, Quentin Tarantino, Jódži Tanaka, Džun Kunimura, Sakiči Sató.

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC