Jmenuju se Earl

Americký komediální seriál Jmenuji se Earl (angl. My Name is Earl) se objevil na televizních obrazovkách stanice NBC v roce 2005, do roku 2009 byly natočeny čtyři série, a ačkoli poslední končila „pokračováním příště“, seriál už nebyl obnoven. V České republice je možné jej sledovat na stanici Prima COOL.

Svérázný seriál vypráví příběh chlapíka z amerického maloměsta, který se rozhodne změnit svůj život. Znáte takovýho toho chlápka, kterýho potkáte cestou do obchodu na maloměstě, kde se stavíte cestou k babičce? Takovej ten trhan, co si koupí krabičku cigaret, pár výherních losů a jedno pivo v deset ráno? Takovej ten typ, u kterýho si radši počkáte, až odejde, než tam se svou rodinou vůbec vkročíte? No, tak to jsem já. Jmenuji se Earl. Tak začíná příběh drobného zlodějíčka v podání Jasona Lee, který vyhraje sto tisíc dolarů, ovšem než si výhru stačí vybrat, srazí ho auto a los ztrácí. V nemocnici však doslova prozře. Earl totiž zjistí, že existuje karma, která je odrazem našeho života a přináší nám pouze to, co si zasloužíme. Earl se proto rozhodne, že začne dělat jen dobré věci, že odčiní vše zlé, co spáchal. Sepíše si seznam a začíná svou očistnou misi. Po prvním dobrém skutku se mu los i peníze podaří získat, což ho jen utvrdí v tom, že svou karmu musí prostě napravit. Seznam není nejkratší a všechno napravit nebude hračka, zvláště když se vám do cesty neustále plete bývalá manželka, která by pár dolarů od Earla ráda urvala. 

Komediální seriál je plný absurdních situací a zaujme především fanoušky odlehčených bláznivých komedií. Jason Lee původně hlavní roli dvakrát odmítl, ale napravený zlodějíček Earl mu nakonec přinesl až načekaný úspěch. Aby ne, Earl je postava k pomilování i zabití zároveň a Jason si ji patřičně užívá.

Obsazení

Režie

Tamra Davis, Chris Koch, Lev L. Spiro, Ken Whittingham, Michael Fresco, Victor Nelli Jr., Eyal Gordin.

Scénář

Brad Copeland

Kamera

Eyal Gordin

Hudba

Danny Lux

Hrají

Jason Lee, Ethan Suplee, Jaime Pressly, Eddie Steeples, Nadine Velazquez, Dale Dickey, Timothy Stack, Giovanni Ribisi, Beau Bridges,Nancy Lenehan, Gigi Goff, Craig T. Nelson, Mike O'Malley, Derek Mears,Malcolm David Kelley, Marlee Matlin, Larry Hankin, Beth Grant, Silas Weir Mitchell, Lindsay Hollister, Leo Fitzpatrick, Lisa K. Wyatt, Kadeem Hardison, Dennis Burkley, Johnny Sneed, Chloë Grace Moretz, Shailene Woodley, Alyssa Milano, Rigo Sanchez, Mona Weiss, Kathryn Joosten,DJ Qualls, Kevin Rankin, Jon Heder, Carel Struycken, Frank Collison,Skyler Gisondo, Angel Oquendo, Samm Levine, Cody Klop, Julanne Chidi Hill, Katy Mixon, Jimmi Simpson, Arjay Smith, Tyler Kain, Mindy Sterling, Tatum McCann, Danny Glover, Johnny Galecki, Joel David Moore.

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC