House of Cards

Americký seriál z politického prostředí vychází ze stejnojmenné televizní minisérie BBC, která byla vysílána v devadesátých letech. Tvůrci obou verzí seriálu se inspirovali u spisovatele Michaela Dobbse. Prozatím byly odvysílány tři série, tedy třicet devět dílů.

Seriál se odehrává ve Spojených státech a dotýká se těch nejvyšších politických postů, politiků samotných, ale předřevším zákulisních intrik, bojů a mocenského soupeření plného osobních vztahů a zakopávaných i vyštrachaných tajemství. Hlavní hrdina, Francis Underwood (Kevin Spacey), touží po ministerském křesle a povýšení z pozice tajemníka. Slíbený post však nedostane, díky čemuž se roztočí politická ruleta. Francis se rozhodně, že se jen tak nevzdá a dosáhne svého, ba co víc, dostane se na místo nejvyšší, prezidentské. Se svou ženou, Clair (Robin Wright), která je stejně manipulativní, bezohledná a mocichtivá jako její manžel, začnou stoupat na společenském i politickém žebříčku stále výš a výš. 

Co všechno je člověk ochoten obětovat při cestě za svým cílem? Co všechno může znamenat kariéra v životě člověka? Kam až je člověk ochoten zajít? S čím vším se je možné setkat v politice? Jací jsou politici doopravdy? Co stojí za jejich úsměvy a dokonalými rodinkami? To vše jsou otázky, na které House of Cards přináší možné odpovědi. Otevírá se tu zákulisní drsný svět plný intrik, vydírání, falše a moci. Svět, který může člověka buď zničit, nebo vynést na absolutní vrchol. 

Bravurně natočený seriál s hvězdným obsazením nabízí až filmovou podívanou, která spíše než se zažitými klišé pracuje s aktuálními tématy, a nabízí tak trochu jiný pohled na naši společnost a politickou elitu.

Obsazení

Režie

David Fincher, Joel Schumacher, James Foley, Allen Coulter, Charles McDougall, Carl Franklin, Jodie Foster, John David Coles, Robin Wright, Tucker Gates, John Dahl, Agnieszka Holland.

Předloha

Michael Dobbs (kniha)

Scénář

Beau Willimon, Kate Barnow, Sam Forman, Rick Cleveland, Keith Huff, Sarah Treem,Andrew Davies (původní scénář), John Mankiewicz, Frank Pugliese, Laura Eason, Kenneth Lin,Melissa James Gibson, Bill Kennedy.

Kamera

Eigil Bryld

Hudba

Jeff Beal

Hrají

Kevin Spacey, Robin Wright, Kate Mara, Michael Kelly, Mahershala Ali, Michael Gill, Kristen Connolly, Corey Stoll, Sakina Jaffrey, Larry Pine, Sandrine Holt, Constance Zimmer, Reg E. Cathey, Ben Daniels, Kim Dickens, Tawny Cypress, Jayne Atkinson, Boris McGiver, Daisy Tahan, Kathleen Chalfant, Al Sapienza, Wass Stevens, Curtiss Cook, Teena Byrd, Gerald McRaney,Reed Birney, Kevin Kilner, Michael Ahl, J.C. MacKenzie, Suzanne Savoy, Karl Kenzler, Francie Swift, Charlie Dreizen, Bill Maher, Mozhan Marnò, Molly Parker, David Clennon, John Scurti,Jimmi Simpson, Sam Page, Benito Martinez, Jenna Gavigan, Rachel Brosnahan, Emily Dorsch, Kate Lyn Sheil, Rachel Maddow, Terry Chen, Joanna Going, Gil Birmingham, Malcolm Madera, Malcolm Goodwin.

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC