Hercule Poirot

Detektivní seriál byl inspirovaný postavou z románů Agathy Christie, belgickým detektivem, který si zakládá na svém pěstěném knírku, lakovaných botách a dobrém jídle. Nikdy ho nepotkáte neupraveného, ovšem dávejte si pozor, ať mu nezkomolíte jméno a nenazýváte ho Francouzem. Na to je opravdu háklivý. Libuje si také v drahých oblecích, speciálně má slabost pro pruhované kalhoty. Ačkoliv je to chlapík menší postavy, trochu zavalitý, nikdy ho nepřehlédnete.

Poirot (David Suchet) patří k detektivní klasice, stejně jako Sherlock Holmes. Nejedná se o postavu, která se honí za stopami a všude možně čenichá, ale naopak jeho největší zbraní, s níž bojuje proti zločinu, je jeho mozek. Dokáže si spojit nespojitelné, má neuvěřitelné znalosti snad ze všech možných vědních oborů, a tak mu nikdy nic neunikne, žádný zločinec není v jeho revíru v bezpečí.

Seriál se odehrává v období po první světové válce až do konce druhé světové války. Zachycuje tedy především atmosféru třicátých let minulého století. Setkáte se tak se smetánkou, se šlechtickými rody, ale i s tou největší pouliční luzou. Je asi zřejmé, kde se Poirot bude cítit lépe, které prostředí mu bude bližší, ale jako pravý detektiv se ničeho neleká a odváží se ve svých lakýrkách i mezi kaluže. 

Seriál je jako stvořený pro milovníky detektivek, kteří si rádi trochu lámou hlavu a snaží se přijít na kobylku zločinci společně s vyšetřovatelem. Okořeněný je o jemný humor, spíše ten intelektuální anglický, ale i tak má Poirot své příznivce a fanoušky napříč generacemi. Tento kulaťoučký elegán má totiž své nezaměnitelné kouzlo. 

Obsazení

Režie

Edward Bennett, Andrew Grieve, Brian Farnham, Richard Spence, Ashley Pearce, Ross Devenish, Andrew Piddington, Stephen Whittaker.

Předloha

Agatha Christie (kniha, povídka).

Scénář

Clive Exton, Anthony Horowitz, David Renwick, Guy Andrews, Michael Baker, Peter Flannery, Mark Gatiss, Stephen Wakelam.

Kamera

Peter Greenhalgh, Peter Bartlett, Gavin Finney, Alan Almond.

Hudba

Christopher Gunning, Stephen McKeon.

Hrají

David Suchet, Hugh Fraser, Philip Jackson, Pauline Moran, David Yelland, Zoë Wanamaker, Richard Bebb, George Little, Patrick Ryecart, Sean Pertwee, Beatie Edney, Simon Shepherd, Carol MacReady, Danny Webb, Phyllida Law, Frances Barber, Fenella Woolgar,Frances Low, Rachael Stirling, James Fox, Jenny Agutter, Tim Curry, Harriet Walter, Amelia Bullmore, Martin Shaw, Helen Baxendale, Adrian Lukis, Jon Cartwright, Vernon Dobtcheff, Diane Fletcher, Ann Morrish, Oliver Ford Davies, Aidan Gillen, Megan Dodds, Emma Griffiths Malin,Robert Bathurst, Alice Eve, Patrick Baladi, Rupert Evans, Chris Gordon, Annabel Mullion, Niamh Cusack, Polly Walker, Donald Sumpter, Ann Bell, Anna Chancellor, Malcolm Terris, Kelly Reilly,Toby Stephens, JJ Feild, Sarah Miles, Anna Calder-Marshall, Art Malik, Lorna Nickson Brown,Richard Dixon, Brigit Forsyth, Alan Howard, Peter Settelen, John Harding, Kika Markham,Christopher Eccleston, Nathaniel Parker, Kevork Malikyan, Hermione Norris, Sara Stewart, Ben Pullen, Geraldine Somerville, Jamie Bamber, Flora Montgomery, Elspet Gray, Robert Wisdom,Andrée Bernard, David Burke, Hana Bělská, Michael Fassbender, Elliot Cowan, Jonathan Firth,Serena Scott Thomas, Terence Beesley, Daisy Beaumont, Dorian Healy, Tom Wisdom, Sarah Smart, Jonathan R. Scott, Christopher Gunning, Katie Leung, Vincent Riotta, Julian Rhind-Tutt,Claire Skinner, Zoe Telford, Jason Watkins, William Hootkins, Benjamin Whitrow, Phil Daniels, Paul Geoffrey.

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC