Dva a půl chlapa

Americký komediální seriál Dva a půl chlapa (angl. Two and a Half Men) je možné vidět na televizních obrazovkách již od roku 2003 na stanici CBS, v České republice ho pak vysílá TV Nova od roku 2008. Seriál získal cenu Emmy a prozatím běží poslední ohlášená již dvanáctá série, zda bude ale opravdu poslední, zatím nikdo netuší.

Dva a půl chlapa popisuje život svobodného mládence Charlieho Harpera (Charlie Sheen), který si užívá peněz, nevázaných vztahů a různých závislostí ve své vile v Malibu, ovšem jen do té doby, než mu do života vtrhne jeho mladší bratr Alan Harper (Jon Cryer) a jeho syn Jake Harper (Angus T. Jones). Tato povedená trojka pak řeší nejrůznější osobní peripetie. Do života jin neustále zasahuje Alanova bývalá žena Judith (Marin Hinkle), ovšem tlak pánům zvedá především jejich matka Evelyn (Holland Taylor). Dění v domě pak s gustem pozoruje a komentuje Charlieho hospodyně Berta (Conchata Ferrell). Největším problémem není ani tak soužití dvou svobodných mužů a jednoho dospívajícího kluka, ale všichni tři neustále bojují nějakým způsobem se ženami. Když v deváté sérii Charlie tragicky zemře v Paříži, koupí jeho dům i s obyvateli mladý multimilionář Walden Schmidt (Ashton Kutcher), který nijak nevybočuje ze zajetých kolejí v domě, má neustále trable jak jinak se ženami.

Seriál si i po letech udržuje stále svou úroveň, především slovní humor a přestřelky mezi jednotlivými postavami jsou skvěle napsané. Sarkastická hospodyně Berta je skvělým glosátorem veškerého dění v domě a z původně poněkud laxního Jaka, roste vtipný mladík s nebývalým smyslem pro ironii. 

Jak je u amerických seriálů zvykem, občas se v nějaké epizodě objeví další známá tvář, ovšem sitcom Dva a půl chlapa nikdy nepotřeboval nijak vylepšovat, představitelé hlavních rolí jsou výborní a nebýt problémů s drogami, tak Charlieho Sheena bychom vídali i v novějších epizodách. 

Obsazení

Režie

Gary Halvorson, James Widdoes, Gail Mancuso, Jerry Zaks, James Burrows, Andrew D. Weyman, Robert Berlinger, Rob Schiller, Jon Cryer, Jeff Melman.

Scénář

Lee Aronsohn, Chuck Lorre, Bill Prady, Tim Kelleher.

Kamera

Steven V. Silver

Hrají

Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Holland Taylor, Marin Hinkle, Ryan Stiles,Jennifer Taylor, Ashton Kutcher, Jane Lynch, April Bowlby, Emmanuelle Vaugier, Kelly Stables, Graham Patrick Martin, Jenny McCarthy, Robert Wagner.   

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC