Dr. House

Americký seriál z nemocničního prostředí, jenž byl opakovaně oceňován, jako jeden z nejlepších seriálů uplynulých let, běžel na stanici Fox v období 2004-2008. V České republice zakoupila práva Tv Nova a seriál zde běžel do roku 2013. Bylo odvysíláno osm sezón a prozatím se další pokračování neplánuje. I tak se z Dr. House stala kultovka v pravém slova smyslu.

Dr. House (angl. House M. D.) je seriál s detektivními prvky, který v mnohém připomíná Sherlocka Holmese. Především hlavní postava doktora House (Hugh Laurine), je tak trochu detektivem, jen bez dýmky a kulis Londýna. Děj se odehrává v nemocnici na specializovaném oddělení, kterému velí právě House, jenž je obklopen dalšími odborníky – neurologem (Omar Epps), imunoložkou Allison Cameronovou (Jennifer Morrisonová) a specialistou na intenzivní péči Robertem Chasem (Jesse Spencer). Ve čtvrté sérii je jeho tým obměněn a v týmu místo tří původních lékařů působí: specialista na plastickou chirurgii Chris Taub (Peter Jacobson), specialista na tělovýchovnou medicínu a rehabilitační lékařství Lawrence Kutner (Kal Penn) a „Třináctka“ (Olivia Wilde), která má specializaci na interní medicínu. 

House vše řeší po svém, s týmem lékařů jedná spíše trochu sokratovsky a diagnóz se dobírají jako detektivové deduktivními metodami. Navíc House vůbec jako doktor nevypadá, je neupravený, zarostlý, věčně do sebe sype nějaké prášky a k pacientům se chová, jako by ho ani nezajímali. Jenže on o nich ví až příliš. Vždyť léčí jen beznadějné případy, se kterými si jinde neví rady. Ke všemu je to strašně sarkastický a arogantní chlap a to je postava, kterou fanoušci milují. Geniální podivín s břitkým jazykem.

Hugh Laurine získal několik cen za ztvárnění této postavy a oprávněně se stala tím nejvýraznějším v jeho kariéře. Snad byl tak věrohodný i proto, že stejně jako House je to milovník hudby, sám vydal i své album a docela často koncertuje. House je jednoduše skvělý seriál, který dokazuje, že v nemocnici nemusí být plno krve a vnitřností, aby toto prostředí zaujalo i televizního diváka. Stačí mít zajímavé náměty, neotřelou hlavní postavu a dobrý scénář. 

Obsazení

Režie

Peter Medak, Bryan Singer, Jace Alexander.

Scénář

 David Shore, Garrett Lerner, Sara Hess

Kamera

Newton Thomas Sigel, Walt Lloyd.

Hudba

Jason Derlatka, Jon Ehrlich.

Hrají

Hugh Laurie, Omar Epps, Robert Sean Leonard, Jesse Spencer, Lisa Edelstein, Jennifer Morrison, Peter Jacobson, Olivia Wilde, Kal Penn, Odette Annable, Charlyne Yi, Anne Dudek, Jennifer Crystal Foley, Amber Tamblyn, Sela Ward, Michael Weston, Edi Gathegi, Cynthia Ettinger, David Morse, Karolina Wydra, Tracy Vilar, Chi McBride, Zena Grey, Andy Comeau,Currie Graham, Diane Baker, Andre Braugher, Ingrid Sanai Buron, Paula Marshall, Carmen Argenziano, Candice Bergen, Angel Oquendo, Lori Petty, Charles S. Dutton, Leighton Meester,Kimberly Quinn, America Olivo, Stacy Edwards, Brennan Elliott, Chloe Webb, Mike Starr, Brandy Norwood, Leslie Hope, Amanda Seyfried, Scott Foley, Meredith Monroe, Salli Richardson-Whitfield, Nestor Carbonell, Patrick Bauchau, Joe Morton, Kevin Brief, Diane Sellers, Shari Headley, Eddie McClintock, Skye McCole Bartusiak, John Cho, Matt Malloy, Peter Graves, Andrew Keegan, Josh Zuckerman, Brent Briscoe, Andi Eystad, Laura Allen, Keri Lynn Pratt,Lyndsy Fonseca, Frank Whaley, Piper Perabo, Robin Tunney, Andrew Airlie, Scott Mechlowicz, Robin Thomas Grossman.

Kompletní magazín se spoustou dalších článků najdete volně ke stažení na

Available on App Store Get it on Google play PC a MAC